Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 127
<bądź mną level 26
<pracuj w gównopracy
<nie stać cię na mieszkanie bo kredyty są dla ciebie za drogie
<brak dziewczyny oraz większego zainteresowania z ich strony tobą
<jakiś typek mówi mi że jak wybuchnie wojna, to powinienem walczyć o ojczyznę

Po co walczyć za ten kraj i społeczeństwo które mnie odrzuciło ?

#blackpill #pasta #wojna #niebieskiepaski #pytanie
  • 36
@Uwazny_Asceta_XD: Jesteś tylko częścią większej układanki. Mrówką robotnicą która ma ciężko pracować, konsumować, płacić podatki i czas od czasu robić za mięso armatnie żeby 0skarki i J0lki żyły na odpowiednio wysokim poziomie, masz być tłem dla ich sukcesu bo żeby mógł istnieć wygrany musi też być przegrany inaczej nie ma punktu odniesienia.
@Uwazny_Asceta_XD: myślałem nad tym i ostatecznie bym chyba podjął walkę, choć niechętnie i nie do końca z własnej woli, po prostu nie miałbym gdzie uciec, bo nie sądze żebym sie gdzieś odnalazł.
Poza tym myśle że gdybym miał umierać za ten kraj, to zrobiłbym to dla rodziców, także dla tych którzy nic nie znaczą w tym społeczeństwie, właśnie takich których zepchnięto na margines. A także z powodu tych którzy zginęli broniąc
@Uwazny_Asceta_XD Jeszcze jedno, może źle zabrzmiałem w temacie katolicyzmu, ale katolickie nauczanie to jedyne co tworzy i trzyma ten naród w jakichś ryzach. Definiuje go w jakiś, choć pokraczny sposób. Tyle, że to grubymi nićmi szyte spoiwo, bo gdzie miejsce dla takich jak ja? Agnostyków? Jestem pełen uznania dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i ogólnie katolickich uczelni działających w Polsce, że uczą jeszcze humanizmu i nie odpuszczają widząc, że gdyby nie ich wpływ
@moria: Nie trzeba być katolikiem by uznawać użyteczność katolickich norm społecznych. A akurat katolicyzm w swej współczesnej formie (nie piszę o czasach Świętego Oficjum) nakazuje tolerancję dla inaczej myślących. Choć to że obecny związek Kościoła z władzą jest gorszący to fakt.
@Uwazny_Asceta_XD: każda wojna to tak naprawdę walka o nieswoją prace, tylko grupę konkretnych interesów, tak to wojna pełni wiele innych funkcji, jak choćby zwiększenie postępu technologicznego celem rozrostu aparatu kontroli. Władza jak każdą inną sztuczną normę normalizuję ją przez poczucie wstydu. Dlatego jak nie chcesz walczyć nazwą Cię tchórzem itd. W każdym razie najlepsze co może zrobić to jednostka, o potencjalnym bohaterstwie jednostki nie będzie pamiętał nikt.