Wpis z mikrobloga

@waro: Tak na marginesie to Warzecha #!$%@? takie fikołki od początku wojny że mógłby zastąpić elektrownie w Bełchatowie jakby się go podłączyło do prądnicy. W sumie to on już wcześniej ssał paukę konfederastom.
Ja p******ę. Warzecha na serio zaczyna się zastanawiać czy nie mądrym posunięciem - i to z punktu widzenia Polski (!) - byłoby oddanie Rosji części terytorium Ukrainy.


I oczywiście tak to ma wynikać z "chłodnej kalkulacji".

Ja już naprawdę serdecznie dość mam tych wszystkich "realistów".

#ukraina

@waro: nie, nie jest to w naszym interesie, ale to jedna z realistycznych opcji bo rosja wojne wygra i trzeba ja czyms nakarmic.W naszym interesie
@waro: @fiir: Przecież to logiczne, że można się nad tym zastanawiać. Tereny wschodnie są całkowicie zniszczone, ludność tamtejsza nienawidzi Rosjan i w zasadzie, to zajęcie tego, niewiele daje Rosji. Z drugiej strony, gdyby Ukraina te tereny odbiła, to UE i między innymi Polska, musiałyby się składać na odbudowę tego, Rosja by miała lepszy image na arenie międzynarodowej, ponieważ nie anektowałaby nowych terenów i nie musiałaby finansować odbudowy tych terenów.
Ja
@waro:
Warzecha to jeden z najbardziej nieprzewidywalnych redaktorów w kraju. Jak przyjaźnił się z opozycjonistami - to miewał dobre teksty nawet regularnie. Gdy opozycjoniści przeszli do władzy, to Warzecha rozsądnych tekstów miał już mniej, ale wciąż się zdarzało że bardzo celnie coś zauważył i opisał. Jednak chwilę później trafiam na tekst jego autorstwa, po którym się zastanawiam, jak on w ogóle nauczył się wiązać buty.

z punktu widzenia Polski


Z punktu
@waro: w 90 letnich ksiazkach od geografii mozna wyczytac, ze wschod ukrainy to prawie najlepsze tereny w europie jezeli chodzi o zloza rud metali i wegla...
Ksiazka z 1938r. I tam stwierdzenia typu, ze ZSRR na wzór Niemiec chce byc samowystarczalnym panstwem jezeli chodzi o surowce naturalne i rolnictwo.
Dlatego kacapow boli ta Ukraina