Wpis z mikrobloga

@Jcmg: ciekawe dzie kupiz mieszkani z 300k dla rodziny. Mowiles o 400k co daje 4800 zl miesieczni i teraz powiedz ile osob stac n taka rate.
  • Odpowiedz
@Voltix: w moim rodzinnym mieście gdzie teraz mieszkam, @Voltix: 300 tys. Daje 3550 na 10 lat przy mieszkaniowym na 20 lat rata to 2600 z ryzykiem podniesienia stop, więc gdy stopy wzrosłyby jeszcze o 3% to kwota się zrównuje a okres 10 lat zostaje, wiem że później pewnie te stopy poszłyby w dół, but you never know ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ostatniwrankingu: To bierz taki kredyt, ja pisałem pół roku temu, że zaraz się zaczną najbardziej opłacalne kredyty, a na pewno bardziej opłacalne niż te, które były 2 lata temu bo tam było 3+% plus WIBOR, teraz się pojawiają z marżami poniżej 2%, jeśli w przyszłości stopy spadłyby znów blisko zero to niemalże darmowy pieniądz
  • Odpowiedz
@mickpl: weź jeszcze pod uwagę, że nie każdy z banków oferuje stałą stopę do każdego kredytu. Np. mBank nie oferuje stałej jeśli kredyt jest wypłacany w transzach i wtedy tylko na zmiennej xD
  • Odpowiedz
że nie opłaca się przechodzić na stałą stopę 5%, bo to przecież tylko na 5 lat.


@mickpl: Zobaczymy jak za 5 lat ci wskoczy na RRSO 10%, a zaraz po tym stopy spadną. Wszyscy na wibor 3M będą płacili 3% a ty zostaniesz na kolejne 5 lat z 10%. Tak działa stała stopa.
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: bo taktyka jest taka że na stałą dajesz jak są niskie bo nawet jak spadną to o ile? 0.5? Bez różnicy. Ale na niskich jest bardziej prawdopodobne że wzrosną więc warto. Na 10% to już lepiej być na zmiennej i liczyć że spadną
  • Odpowiedz
@mickpl: najniższe stałe to 8.07%. Po co siejesz nieprawdziwe informacje? Tak dla sportu czy po prostu jesteś trollem?

PS. Powołujesz się na jakieś dane z bankiera XD serio powinieneś dostać bana po prostu za szkodliwość Twoich wysrywów.
  • Odpowiedz