Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#trojmiasto #gdansk #gdynia #sopot #nieruchomosci #kiciochpyta
Dostałem dobrą ofertę pracy w trójmieście, konkretniej w Gdyni ale podobno trójmiasto jest dobrze skomunikowane.

Pytanie do mirków i mirabelek z 3city - jak Wam się tam żyje? Opłaca się zmienić miejsce zamieszkania? Obecnie od 2 lat mieszkam w #warszawa i jakoś mi te miasto nie leży, wieczne korki, wszędzie wieżowce, ludzie ciągle biegną grom wie gdzie, mało jezior i ogólnie nie moje klimaty. Które miasto polecacie, może jakieś konkretne dzielnice? A może odradzacie z jakichś powodów?

Mam dużo znajomych w trójmieście, oni mówią że żyje się spoko tylko drogo. Programistą co prawda nie jestem, ale zarobki nie byłyby najgorsze. No i zawsze mogę wybrać inną ofertę w Warszawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #628d2fa55b7f91b6f62741de
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 55
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: dobrze skomunikowane to jest tylko w osi SKM. Dobrze skomunikowana to jest Warszawa a nie Trójmiasto. Korki w sezonie większe niż w Warszawie. Jak w Warszawie jest ciepło to w Gdyni zimno, jak w Warszawie jest srogi upał to w Gdyni dopiero robi się ciepło. Pizga wiatr 90% roku i czasem to już męczy. A z plusów jest plaża i morze o ile ma to dla ciebie jakieś znaczenie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Najgłupsze co możesz zrobić w życiu: dobrowolnie przeprowadzić się z Warszawy do Trójmiasta.

Skomunikowanie jest FATALNE. Trojmiasto ma łączna powierzchnię mniejsza niż warszawa a żyje tutaj 2-3x mniej ludzi. Wszędzie daleko - zarówno w obrębie aglomeracji jak i Polski czy wręcz świata.

Poza tym w Gdańsku jest wysypisko, przez co 2/3 powierzchni miasta jest ordynarnie zasmrodzone smrodem jakiego nie znasz z żadnego miejsca, gwarantuje

Do tego piździ - serio piździ,
  • Odpowiedz
@kaaban: Dałem Ci plusa bo dokładnie przez to przeszedłem w swoim życiu. Trójmiasto jest super latem/na wakacje ale nie mógłbym tam mieszkać.
  • Odpowiedz
@BobIsYourUncle: Może nie mieszkasz w Gdańsku i powtarzasz historie sprzed lat - kiedyś faktycznie waliło tylko na wysypisku i bardzo bliskich okolicachml. Aktualnie minimum raz w miesiacu wali nawet na przymorzu i we Wrzeszczu.

Zaraz napiszesz ze raz albo dwa razy w miesiącu to nic - otóż w innych miastach jest to nie do pomyślenia
  • Odpowiedz
OP: @kaaban @buchowo
To co się najbardziej liczy to tak naprawdę
- infrastruktura czyli sklepy, przedszkola, szkoły itd. oraz dzielnice przyjazne młodym ludziom z dziećmi, bo przeprowadziłbym się z żoną i dzieckiem
- tereny zielone - żeby było gdzie wyjść na spacer. Owszem w Warszawie tego sporo, ale też strasznie TŁOCZNO jest wszędzie. Więc 2-3x mniej ludzi to dla mnie duży plus.
- drogi nie ukrywam są sporym plusem, jeżdżę tylko
  • Odpowiedz
@kaaban zostały czerwiec, lipiec, sierpień. Też jest po 10 stopni? Też się nie da ubrac spodenek?
Koloryzujesz.
Tak samo pisząc, że potrzebna w lato kurtka na wiatr. Chyba myślałeś to pisząc że na deszcz. Bo standardowo w lato pada.
A faktycznie w innych miastach nie do pomyślenia jest smród (ostatnio chyba pod koniec marca mocniej śmierdziało) bo w innych miastach i tak okiem nie otwierają ze względu na smog. W Trójmieście praktycznie
  • Odpowiedz
@kaaban To ty przesadzasz z tym smrodem. W Gdańsku mieszkałem 19 lat, od roku mieszkam w Redzie. Smród faktycznie się zdarzał ale głównie w zimę i to maksymalnie w okolicach Moreny. I jak faktycznie na Lawendowym Wzgórzu wcale nie pachnie, tak Wrzeszcz, Oliwa, Żabianka, Przymorze, Jelitkowo, Przeróbka, Stogi to dzielnice gdzie tego smrodu chyba nigdy nie było.

Co do komunikacji to Gdańsk jest akurat świetnie skomunikowany. Z Dworca Głównego dojedziesz tak naprawdę
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania

Osobiście uważam, że Gdańsk jest okej. Faktem są wysokie ceny, i smród na górnym tarasie ale nie jest to złe miasto. Zależnie od budżetu polecam Jelitkowo, Żabiankę, Oliwę, Przymorze i Wrzeszcz. Tutaj nie śmierdzi, jest blisko do morza i są to dobrze skomunikowane dzielnice zarówno jeżeli chodzi o tramwaj, autobus czy SKM.

Wiadomo, główne drogi korkują się w każdym mieście ale korki i tak są mniejsze niż w przypadku Warszawy.
Z
  • Odpowiedz
Nie rozumiem też co znaczy "wszędzie daleko". Mieszkałem w Nowym Porcie, Morenie, Zakoniczynie i Kiełpinie. Jak z Zakoniczyna czy Kiełpina faktycznie jest kawałek to z innymi dzielnicami nie ma problemu a i Kiełpino jest coraz lepiej skomunikowane.


@mytnik69: no jak sie poruszasz tylko po Gdansku to tak xD
  • Odpowiedz
@flumpy_bread Na spokojnie jesteś w stanie dojechać jednym tramwajem/autobusem do SKM/Regio i poruszać się po całym Trójmieście i okolicach więc nie wiem w czym problem ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@mytnik69: no i? nie zmienia to faktu, ze wszedzie jest daleko i przemieszczanie sie trwa dlugo, szczegolnie wieczorami. integracja transportu w tym miescie nie istnieje. sprobuj dojechac rano z Gdyni autobusem do skm i do pracy w Gdansku, powodzenia.
z reszta dojazd skm w nocy gdzie jedzie jedna na 2h xD
  • Odpowiedz