Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#trojmiasto #gdansk #gdynia #sopot #nieruchomosci #kiciochpyta
Dostałem dobrą ofertę pracy w trójmieście, konkretniej w Gdyni ale podobno trójmiasto jest dobrze skomunikowane.

Pytanie do mirków i mirabelek z 3city - jak Wam się tam żyje? Opłaca się zmienić miejsce zamieszkania? Obecnie od 2 lat mieszkam w #warszawa i jakoś mi te miasto nie leży, wieczne korki, wszędzie wieżowce, ludzie ciągle biegną grom wie gdzie, mało jezior i ogólnie nie moje klimaty. Które miasto polecacie, może jakieś konkretne dzielnice? A może odradzacie z jakichś powodów?

Mam dużo znajomych w trójmieście, oni mówią że żyje się spoko tylko drogo. Programistą co prawda nie jestem, ale zarobki nie byłyby najgorsze. No i zawsze mogę wybrać inną ofertę w Warszawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #628d2fa55b7f91b6f62741de
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 55
  • Odpowiedz
@puexam: @kaaban: @Auth: @buchowo: wiele argumentów tutaj padło, ale generalnie jest tak że jak mieszkasz w dobrej lokalizacji to będzie ci się żyło tak samo dobrze w Warszawie jak i w trójmieście. Mieszkałem kilka lat na Młocinach gdzie z okna widziałem wejście na stację metra i mieszkało mi się mega dobrze. Nie doświadczałem praktycznie korków ani menelstwa (może poza patelnią i okolicami PKiN). W Gdyni aby być w
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie chciałbym tutaj zaczynać wielkiej wojny, ale dyskusja powyżej głównie dotyka Gdańska, a Gdynia nie ma części tych wad; nie ma wysypiska (dobra, raz w roku #!$%@? z portu na pół miasta xD), komunikacja jest... inna - zobacz na mapę na kształt Gdyni, gdzie biegnie SKM, w dzielnicach wzdłuż SKMki jest dobrze (za to Obłuże itp. - nie chciałbym tam mieszkać). Ceny mieszkań niestety odleciały na księżyc, chociaż może na
  • Odpowiedz
@mytnik69: A hasło "przesadzasz ze smrodem" to główne spoiwo rodowitych i ordynarnych słoików z Warmińsko mazurskiego, dla których mieszkanie w mieście to wielkie osiągnięcie XD


Ty masz jakiś kompleks czy jak? Jak mówimy o mapie smrodu to zerknij na jakoś powietrza w Warszawie XD
  • Odpowiedz
@mytnik69: Ale co mnie jakość powietrza w Warszawie lub dowolnym innym mieście? Mnie interesuje to, że tutaj ordynarnie #!$%@? a nie czy w Warszawie mają smog

Natomiast w Warszawie mieszkałem i jakbym miał wybierać to jasne ze wolę smog w zimę od smrodu z wysypiska 360 z 365 dni w roku
  • Odpowiedz
@aso824: mieszkałem na Chyloni i znam okolice Grabówka i Leszczynek, nie polecam. Pamiętam jak pojawiłem się tam po raz pierwszy w okolicy dworca SKM Chylonia i zaczepił mnie łysy jegomość z czarnym i niekompletnym uzębieniem, a okolica wyglądała jak jakiś rozpadający się bazar. Wprawdzie teraz ten bazar zlikwidowano, ale niesmak pozostał.
  • Odpowiedz