Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#trojmiasto #gdansk #gdynia #sopot #nieruchomosci #kiciochpyta
Dostałem dobrą ofertę pracy w trójmieście, konkretniej w Gdyni ale podobno trójmiasto jest dobrze skomunikowane.

Pytanie do mirków i mirabelek z 3city - jak Wam się tam żyje? Opłaca się zmienić miejsce zamieszkania? Obecnie od 2 lat mieszkam w #warszawa i jakoś mi te miasto nie leży, wieczne korki, wszędzie wieżowce, ludzie ciągle biegną grom wie gdzie, mało jezior i ogólnie nie moje klimaty. Które miasto polecacie, może jakieś konkretne dzielnice? A może odradzacie z jakichś powodów?

Mam dużo znajomych w trójmieście, oni mówią że żyje się spoko tylko drogo. Programistą co prawda nie jestem, ale zarobki nie byłyby najgorsze. No i zawsze mogę wybrać inną ofertę w Warszawie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #628d2fa55b7f91b6f62741de
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 55
  • Odpowiedz
@mytnik69: "Trojmiasto ma łączna powierzchnię mniejsza niż warszawa a żyje tutaj 2-3x mniej ludzi."

ja rozumiem, ze wiekszosc mieszkancow Trojmiasta nie opuscilo na dluzej swojego miasta i nie wie jak wyglada rzeczywistosc, ale w porownaniu do innych miast komunikacja tu jest zenujaca
  • Odpowiedz
@mytnik69: "Trojmiasto ma łączna powierzchnię mniejsza niż warszawa a żyje tutaj 2-3x mniej ludzi."


ja rozumiem, ze wiekszosc mieszkancow Trojmiasta nie opuscilo na dluzej swojego miasta i nie wie jak wyglada rzeczywistosc, ale w porownaniu do innych miast komunikacja tu jest zenujaca

Zobacz jaki kształt ma Trójmiasto a jaki Warszawa. Skrajne punkty Trójmiasta są bardziej oddalone od skrajnych punktów Warszawy z racji ich kształtu. Z jednego do drugiego końca Trójmiasta masz
  • Odpowiedz
Ja bym się nie zmieniał. Jeździłem wiele lat mixem skm oraz autobusy, o tyle o ile autobusy jeszcze jako tako dają radę w centrum Gdyni Gdańska czy Sopotu to jak będziesz chciał gdzieś pojechać to zapomnij. Bez auta jak bez ręki po za centrum. Jest też znacznie chłodniej niż w Warszawie. Co do dzieci się nie wypowiem bo ich nie mam, ale znajomi z pracy często dzieciaki podrzucają i tak autem
  • Odpowiedz
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania ”kolejnym faktem jest #!$%@? rynek pracy, nawiązując do mojego legendarnego stwierdzenia - Gdańsk to miasto gdzie ceny są Warszawskie a zarobki Bydgoskie. Miasto jest bardzo drogie i nie ma takiego potencjału zarobkowego jak Warszawa, ceny kulturalnych wydarzeń też są zawyżane bo przecież turysta i tak przyjedzie (przykladem sa juwenalia gdzie wjazd na 1 dzień to 80zł) No i na sam koniec NIERUCHOMOŚCI - to najbardziej #!$%@? i kapryśny rynek w całej
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania blisko do lasów, jezior, terenów zielonych, jak lubisz pojeździć na rowerze to dużo tras w okolicach, gdzie można spędzić cały dzień. Pogoda dość kapryśna, praktycznie zawsze wieje, ale dzięki temu nie ma smogu. Mi się tu mieszka bardzo dobrze.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

- infrastruktura czyli sklepy, przedszkola, szkoły itd. oraz dzielnice przyjazne młodym ludziom z dziećmi, bo przeprowadziłbym się z żoną i dzieckiem


Jeśli chodzi o infrastrukturę to jest sensownie głównie w starych dzielnicach, gdzie jest niewiele rodzin z dziećmi. Rodziny z dziećmi uciekły głównie na obrzeża gdzie nie ma dobrej infrastruktury i dobrej komunikacji lub do Rumi, Redy - wszystkiemu winne ceny mieszkań

- tereny zielone - żeby było gdzie wyjść
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Przeprowadziłam się ze Śląska ponad 4 lata temu do Wrzeszcza.
Wieje faktycznie prawie cały czas, ale spokojnie można latem chodzić w krótkich spodenkach. Czasami też zdarzają się upały. Jak masz mieszkanie bez klimy z oknami na południe, to się można poczuć jak w saunie.

We Wrzeszczu śmierdzi raczej od czasu do czasu, a nie non stop.

Infrastruktura pewnie zależy od dzielnicy, ja nie mogę narzekać.

W Gdynii jest lepsze żarcie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania od razu wybij sobie z głowy pomysł że mieszkasz w Gdyni a pracujesz w Gdańsku. Tym bardziej jak planujesz dojeżdżać samochodem. Bedziesz tkwił w korkach bo masz dwie główne arterie. Jedna obwodnica gdzie w lato codziennie stłuczki (poza sezonem z resztą też masz często takie sytuacje) w zimę blokują ja tiry. Jak obwodnica zapchana to pozostałe alternatywy również.
  • Odpowiedz
@mytnik69: Zbitkę "Gdańsk jest świetnie skomunikowany" mógł popełnić tylko rodowity, który nigdy nie mieszkał w normalnym mieście i nie ma pojęcia jak to powinno funkcjonować XD

Wiesz co znaczy słabe Skomunikowanie? Np to
że jadąc właśnie z zakoniczyna na matarnie jeszcze pół roku temu trzeba było się trzy razy przesiąść.

Albo to, że bilet na skm w ramach karty miejskiej jest dopiero od 2 lat

Albo to, że nie ma roweru
  • Odpowiedz
@mytnik69: A hasło "przesadzasz ze smrodem" to główne spoiwo rodowitych i ordynarnych słoików z Warmińsko mazurskiego, dla których mieszkanie w mieście to wielkie osiągnięcie XD

Tak się składa że mieszkam na przymorzu i o ile te 6 lat temu faktycznie nie śmierdziało, tak tetaz 1-2-3 razy w miesiącu ordynarnie #!$%@?. Twoje zaklinanie rzeczywistości bo całe życie żyjesz a tym smrodzie nic w tej kwestii nie zmieni, zresztą bardzo dobrze widać to
  • Odpowiedz
OP: @kaaban @buchowo

To co się najbardziej liczy to tak naprawdę
- infrastruktura czyli sklepy, przedszkola, szkoły itd. oraz dzielnice przyjazne młodym ludziom z dziećmi, bo przeprowadziłbym się z żoną i dzieckiem
- tereny zielone - żeby było gdzie wyjść na spacer. Owszem w Warszawie tego sporo, ale też strasznie TŁOCZNO jest wszędzie. Więc 2-3x mniej ludzi to dla mnie duży plus.
- drogi nie ukrywam są sporym plusem, jeżdżę tylko autem,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mieszkałem i pracowałem w Gdyni prawie 4 lata (2017-2020).
Mieszkałem na Witominie, a potem na Redłowie.
Uważam że jest to dobre miejsce do życia. Przede wszystkim spokojne. Tam ludzie się nie śpieszą tak jak we Wro czy w Waw. Jest zielono. Dobre powietrze, ale to przez te nieustannie wiejące wiatry.
Do mieszkania przede wszystkim polecam pas Kamienna góra-wzgórze-redłowo-orłowo (ogólnie obszar między zatoką a SKM, mieszka tam się mega, czułem magię
  • Odpowiedz
@kaaban Tak się składa że mieszkam na przymorzu i
Jesli jest tak źle i tak mocno śmierdzi, że potrafisz tylko w negatywach pisać, to czemu ciągle mieszkasz? Jest tyle alternatyw choćby Warszawa.
  • Odpowiedz
@puexam: @kaaban: @Auth: @buchowo: wiele argumentów tutaj padło, ale generalnie jest tak że jak mieszkasz w dobrej lokalizacji to będzie ci się żyło tak samo dobrze w Warszawie jak i w trójmieście. Mieszkałem kilka lat na Młocinach gdzie z okna widziałem wejście na stację metra i mieszkało mi się mega dobrze. Nie doświadczałem praktycznie korków ani menelstwa (może poza patelnią i okolicami PKiN). W Gdyni aby być w
  • Odpowiedz
@kaaban Tak się składa że mieszkam na przymorzu i

Jesli jest tak źle i tak mocno śmierdzi, że potrafisz tylko w negatywach pisać, to czemu ciągle mieszkasz? Jest tyle alternatyw choćby Warszawa.

@BobIsYourUncle: Jestem mieszkańcem, płacę tutaj podatki = mam prawo krytykować to co ewidentnie jest #!$%@?. A dlaczego gdzieś muszę mieszkać to splot czynników
  • Odpowiedz