Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak myślicie dlaczego na allegro większość produktów ma ocenę powyżej 4,7/4,8? :) Opowiem Wam krótką historię. Jakiś czas temu kupiłem brykiet dębowy do palenia w kominku. Po otwarciu opakowania okazało się, że to nie jest brykiet w 100% liściasty, bo śmierdział żywicą. Palę brykietem w kominku już długo i wiem jak pachnie drzewo liściaste :D Po kontakcie ze sprzedającym (i jego zapewnieniach o certyfikatach odnoście drewna liściastego), wystawiłem negatywny komentarz (ponieważ to nie był pierwszy raz kiedy sprzedający kłamią odnośnie tego w tytule/opisie aukcji). Koszt nieduży, nie chciało mi się tego zwracać, a chciałem przestrzec innych kupujących, którym też zależy na paleniu tylko drewnem liściastym.

Tydzień po wystawieniu negatywa dostałem smsa, że faktycznie dodawane są trociny iglaste w celu sklejenia całości i jak tylko usunę komentarz to zwróci mi kasę (bez konieczności zwrotu produktu). Jako, że swoje zasady mam to ignorowałem to, niech każdy kupujący wie co kupuje. Sprawa się zakończyła (tak mi się wydawało).

Dziś po 3 miesiącach dostaję informację od allegro, że mój komentarz został usunięty, bo jest niezgodny z regulaminem xD. Po rozmowie na czacie dowiedziałem się, ze komentarz dotyczył transakcji, a nie produktu, więc musiał zostać usunięty. Rozumiecie to? Oceniłem, że produkt jest inny niż w opisie, a oni mi piszą, że oceniłem transakcję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaproponowano mi, żebym zamieścił tą informację w komentarzu do sprzedającego (którego prawie nikt nie czyta). Wg mnie oczywistym jest, że mój komentarz dotyczył tylko i wyłącznie produktu. Sama transakcja przebiegła pomyślnie. Oczywiście zgłaszałem wielokrotnie aukcje tego kolesia, że wprowadza w błąd itp. Do tej pory ma się dobrze i nadal sprzedaje... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Brawo allegro! Wspieracie oszustów i krętaczy. Oby tak dalej... Ja już powoli odchodzę od waszego coraz to bardziej skomplikowanego i nastawionego na dojenie klienta serwisu.

#allegro #oszukuja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #628cc367ccb4ea0d7817a044
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jak myślicie dlaczego na allegro wi...

źródło: comment_1653399123fPBRzv5ah4ZOdNN0Z7A9tD.jpg

Pobierz
  • 53
@AnonimoweMirkoWyznania: dlatego często gęsto mam już w dupie to ich "czekamy na twoją opinię", a samych opinii szukam na inny portalach.
Zresztą te na allegro i tak są z dupy - wyświetla Ci same 10/10, wystawione 6 lat temu. Co prawda od jakichś 6 miesięcy produkt się zmienił i jest całkiem do dupy, ale o tym się nie dowiesz, bo nie ma żadnego sortowania recenzji. Wcisnąć, sprzedać, zapomnieć.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jest dokładnie tak jak pisze @WutkaBXL.
To jest produkt który może być sprzedawany przez wielu sprzedawców. Podobny przykład: Na allegro jest zdefiniowany jakiś produkt, na przykład telefon Samsung Galaxy S21. Ten telefon jest sprzedawany przez pewnie ponad 100 sprzedawców, chyba oczywiste. Ktoś kupuje telefon od jakiegoś sprzedawcy, ale okazuje się że to podróbka. Ten ktoś powinien wystawić opinie sprzedawcy "sprzedaje podróbki", ale zamiast tego wystawia opinie produktowi, "to podróbka".
OP: @WutkaBXL @Benzen
Ja to rozumiem, ze w przypadku iphone'a mozna łączyć aukcje i opinie. Jednak brykiet 10kg liściasty nie ma numeru seryjnego i jest wytwarzany przez setki ludzi. Nie da rady zebrać wszystkich opinii, które odzwierciedlaja jakość wszystkich brykietów ( ͡° ͜ʖ ͡°). Poza tym to nie moj problem, że allegro ma jakis tam system opinii produktu. Ja wystawilem opinie o produkcie, ktory kupilem, a ona
AnonimoweMirkoWyznania - OP: @WutkaBXL @Benzen
Ja to rozumiem, ze w przypadku iphone...

źródło: comment_1653416817TZmw1MBbZIyo1NKy6AfLa1.jpg

Pobierz
Zrezygnowałem z allegro właśnie między innymi dlatego że nigdy nie wiadomo co kupujesz i jakiej jakości. Kupuje większość rzeczy w sklepach czy marketach wtedy widzę co kupuję może trochę drożej ale przynajmniej nie muszę się wkuriwac na odsyłanie komentarze itp.. ostani mój " większy " zaku
@AnonimoweMirkoWyznania: allegro to się syf zrobił że hoho, jak ludzie pisali chociaż tutaj nt. ilości podróbek różnych towarów opychanych na allegro to te tytany inteligencji odpisały że podróbek nie ma a jak są to im zgłaszać i z tym walczą xd

Jakiś czasem potem szukając kart pokemon pierwsze co widzę to dziesiątki aukcji z podróbkami lub jak to sprzedający twierdzi "zamienniki"

Ale allegro twierdzi że wszystko gra i podróbek u nich