Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak myślicie dlaczego na allegro większość produktów ma ocenę powyżej 4,7/4,8? :) Opowiem Wam krótką historię. Jakiś czas temu kupiłem brykiet dębowy do palenia w kominku. Po otwarciu opakowania okazało się, że to nie jest brykiet w 100% liściasty, bo śmierdział żywicą. Palę brykietem w kominku już długo i wiem jak pachnie drzewo liściaste :D Po kontakcie ze sprzedającym (i jego zapewnieniach o certyfikatach odnoście drewna liściastego), wystawiłem negatywny komentarz (ponieważ to nie był pierwszy raz kiedy sprzedający kłamią odnośnie tego w tytule/opisie aukcji). Koszt nieduży, nie chciało mi się tego zwracać, a chciałem przestrzec innych kupujących, którym też zależy na paleniu tylko drewnem liściastym.

Tydzień po wystawieniu negatywa dostałem smsa, że faktycznie dodawane są trociny iglaste w celu sklejenia całości i jak tylko usunę komentarz to zwróci mi kasę (bez konieczności zwrotu produktu). Jako, że swoje zasady mam to ignorowałem to, niech każdy kupujący wie co kupuje. Sprawa się zakończyła (tak mi się wydawało).

Dziś po 3 miesiącach dostaję informację od allegro, że mój komentarz został usunięty, bo jest niezgodny z regulaminem xD. Po rozmowie na czacie dowiedziałem się, ze komentarz dotyczył transakcji, a nie produktu, więc musiał zostać usunięty. Rozumiecie to? Oceniłem, że produkt jest inny niż w opisie, a oni mi piszą, że oceniłem transakcję ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zaproponowano mi, żebym zamieścił tą informację w komentarzu do sprzedającego (którego prawie nikt nie czyta). Wg mnie oczywistym jest, że mój komentarz dotyczył tylko i wyłącznie produktu. Sama transakcja przebiegła pomyślnie. Oczywiście zgłaszałem wielokrotnie aukcje tego kolesia, że wprowadza w błąd itp. Do tej pory ma się dobrze i nadal sprzedaje... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Brawo allegro! Wspieracie oszustów i krętaczy. Oby tak dalej... Ja już powoli odchodzę od waszego coraz to bardziej skomplikowanego i nastawionego na dojenie klienta serwisu.

#allegro #oszukuja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #628cc367ccb4ea0d7817a044
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jak myślicie dlaczego na allegro wi...

źródło: comment_1653399123fPBRzv5ah4ZOdNN0Z7A9tD.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

no wielki trzeba mieć talent żeby wyczuć paloną żywicę, naprawdę to dla ciebie niezwykłe?


@madafi: To akurat może i dla kogoś nie jest takie trudne, ale OP pisze, że otworzył worek i wyczuł, że to jest żywica iglasta, a nie liściasta.

Więc jakbyś mi mógł cwaniaczku opisać różnicę w nutach zapachowych między drzewem X i Y to byłbym wdzięczny
  • Odpowiedz
To są jakieś jaja. Nie mogę się doczekac aż konkurencyjny Amazon ich rozjedzie.


@wojton: Tak tak niech łysy korporacjonista zmonopolizuje cały świat ecommerce. To na pewno wyjdzie na dobre nam wszystkim.
  • Odpowiedz
@wojtoon: @wojtoon: ej typie, serio negujesz umiejętność odróżniania zapachu liściastego drzewa np. brzozy od ostrej woni żywicznej jodły? Powiedz że bajtujesz. Każde dziecko które choć trochę w życiu wychodziło na dwór jest w stanie to zrobić. Żywica drzew iglastych ma ostry, specyficzny zapach.
  • Odpowiedz
ej typie, serio negujesz umiejętność odróżniania zapachu liściastego drzewa np. brzozy od ostrej woni żywicznej jodły? Powiedz że bajtujesz. Każde dziecko które choć trochę w życiu wychodziło na dwór jest w stanie to zrobić. Żywica drzew iglastych ma ostry, specyficzny zapach.


@Plp_: Ej, typie, TO JEST BRYKIET. To nie jest surowe drewno. Jak otwierasz karton mleka to nie śmierdzi krową bo to jest PRZETWORZONE. I tak jak napisał mu sprzedawca w smsie - są różne dodatki, żeby to się skleiło w formę brykietu, a nie w formę kurzu z trocin.

I uważaj, że ktoś robi brykiet z brzozy, jodły, albo dębu.
Albo to ja jestem głupi i nie słyszałem, że teraz robi się brykiet
  • Odpowiedz
I uważaj, że ktoś robi brykiet z brzozy, jodły


@wojtoon: no ja swego czasu kupowałem brykiet bukowy i był spoko ¯\_(ツ)_/¯

Mam prawie 4ha swojego lasu więc wsadź sobie te przytyki


@wojtoon: przepraszam że uraziłem możnowładcę, zmieniam zdanie- jesteś królem dżungli którego wychowała banda dzików, a locha karmiła cycem od małego.
  • Odpowiedz
no ja swego czasu kupowałem brykiet bukowy i był spoko


@Plp_: Bo tak napisali na opakowaniu....
XDDD, Przecież bukowina jest droższa niż dębina.
  • Odpowiedz
  • 1
@wojtoon

Więc jakbyś mi mógł cwaniaczku opisać różnicę w nutach zapachowych między drzewem X i Y to byłbym wdzięczny


Brykiet z żywicą pachnie żywicą a taki bez żywicy nie pachnie nią.
Nie dziekuj.
  • Odpowiedz
@madafi: KAŻDE DRZEWO MA ŻYWICĘ.
Jedne mają mniej, a drugie więcej, ale tam gdzie rośnie drzewo, tam są gałęzie = sęki = żywica.

Dziękuję, dobranoc.
  • Odpowiedz
OP: @wojtoon
Nie wiem czy wiesz, ale niektorzy ludzie wychodza czasami z domu i wiedza jak pachnie drewno lisciaste i iglaste (zywica). Przykro mi, ze nie mogles doswiadczyc takich rzeczy ;( Pewnie ci wszystko jedno, czy w sklepie dostaniesz mieso wieprzowe, wolowe, czy parowki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
  • Odpowiedz
Nie wiem czy wiesz, ale niektorzy ludzie wychodza czasami z domu i wiedza jak pachnie drewno lisciaste i iglaste (zywica). Przykro mi, ze nie mogles doswiadczyc takich rzeczy ;( Pewnie ci wszystko jedno, czy w sklepie dostaniesz mieso wieprzowe, wolowe, czy parowki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@AnonimoweMirkoWyznania: Mam swój las więc wsadź sobie swoje rady.

BRYKIET TO NIE JEST SUROWE DRZEWO. GOUDA NIE PACHNIE MLEKIEM. CHLEB
  • Odpowiedz
BRYKIET TO NIE JEST SUROWE DRZEWO.


@wojtoon: no to co jest brykiet?

Poza tym OP wrzucil smsa z przyznaniem sie sprzedajacego, ze dodaje tam trociny iglaste. Po co w to brniesz?
  • Odpowiedz
@Pwado: K---a. Cały wpis opa dotyczy BRYKIETU, a pacany srają swoje bąki o drzewie żywicznym.

Brykiet to mieszanka wypełniacza (w tym wypadku odpadków tartacznych) z plastyfikatorem (czymś w rodzaju kleju).
I nie, nikt nie siedzi z mikroskopem i nie odbiera pęsetą każdego wiórka z innego gatunku drewna.

Suche odpady tartaczne po sprasowaniu by się rozleciały więc dodaje się do nich "klej" który powoduje formowanie...no k---a brykietu. Tym klejem może być sztuczny środek chemiczny wiążący celulozę (który może k---a śmierdzieć żywicą, chemią, butaprenem...czymkolwiek), albo właśnie mieszanka różnych gatunków która jest tańsza i uwaga uwaga - też
wojtoon - @Pwado: K---a. Cały wpis opa dotyczy BRYKIETU, a pacany srają swoje bąki o ...

źródło: comment_1653423758Qpv0gkvvvXuRr2hFSy8Ega.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jak zwykle do dyskusji dołącza pacan który nie słyszał nigdy o "smole bukowej" czyli o naturalnym "kleju" tego gatunku drzewa.

@Pwado:

Wniosek: jesteś idiotą
  • Odpowiedz
@wojtoon: Nie pograzaj sie bardziej. OP pisze o jawnym oszustwie, a ty tu wystakujesz z jakas smola bukowa :D Kup sobie olejki eteryczne i zobacz jak pachnie igliwie xD O wyjsciu do lasu nie wspominam, bo to za trudne i sie jeszcze zgubisz.
  • Odpowiedz