Wpis z mikrobloga

Ogólnie to nie polecam #polska do życia teraz.
Jeszcze jakiś czas temu, takie weekendowe zakupy w wielkopowierzchniowym markecie dla rodziny 2+1 zamykały się w 300zł. Sytuacja robi się nieprzyjemna bo nie zarabiam najgorzej, a trzeba zacząć się powoli liczyć z każdą złotówką. Jak żyję nie wydałem tyle na jednorazowa spożywkę, nawet na jakieś średnie party.

W komentarzu pełny paragon
#inflacja #ekonomia #zalesie #pieniadze
denwood - Ogólnie to nie polecam #polska do życia teraz.
Jeszcze jakiś czas temu, tak...

źródło: comment_1653337685HdYTauqeXUj9qdectHgRrv.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nicalibres:

Jeszcze nie było takiej sytuacji, żebyśmy 200 zł przekroczyli, nawet po podwyżce.


Jak jesteście na diecie czokoszokowej to nic dziwnego. Ja robię raz w tygodniu zakupy i pęka 300-400 zł luźno, przy czym spożywcze są dla jednej osoby, bo żona na pudełkach. Także przy dwóch osobach 7-8 stówek jest jak najbardziej realne. I nie są to żadne cuda.
A najlepsze jest to, że kryzys żywnościowy związany z wojną dopiero
  • Odpowiedz
@semyel: Gdzie? W Polsce.

Ja tak samo wydaje tygodniowo około 100 euro na tydzień na zakupy na jakie mamy ochotę. I przy zarobkach to się wydaje uczciwa cena.

Rok temu byłem chwilę w Polsce i jak zobaczyłem ceny żarcia w lidlu, to go musiałem obejść dwa razy dookoła, żeby się uspokoić. Już rok temu ceny były podobne co ja zachodzie, nie chcę nawet myśleć jak jest teraz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@semyel: Gdzie? W Polsce.


Ja tak samo wydaje tygodniowo około 100 euro na tydzień na zakupy na jakie mamy ochotę. I przy zarobkach to się wydaje uczciwa cena.


Rok temu byłem chwilę w Polsce i jak zobaczyłem ceny żarcia w lidlu, to go musiałem obejść dwa razy dookoła, żeby się uspokoić. Już rok temu ceny były podobne co ja zachodzie, nie chcę nawet myśleć jak jest teraz.

@Im_from_alaska:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MROWA_SPURS_TOTTENHAM: nie będę odkrywczy jak napisze że do nawadniania głównie służy woda. Słodkie napoje można wypić sporadycznie. 4 piwa dziennie to alkoholizm i nawet nie dyskutuj więcej na ten temat.
Uzależnienie od słodkich napojów też występuje.
Spróbuj przez dwa tygodnie pić tylko wodę a następnie wypij szklankę koli.
  • Odpowiedz
@denwood: ja na jedną osobę wydaje ok 150 zł na zakupy spożywcze na tydzień. Tyle że nie jem czerwonego mięsa i jem bardzo dużo warzyw. Miesięcznie wychodzi więc +/- 700 zł w sumie na spożywke plus ok 100 zł na chemię ale zamawiam to już w internecie. Na dwie osoby myślę że wyszłoby lepiej i kwota na osobę wyszłaby mniejsza :)

Edit jeszcze: nie jem żadnych parówek ani syfu, żadnych
  • Odpowiedz
@denwood: dobrze że w tych biedronka lub Auchan czy netto lub Lidl są promocje , czasem pomagają przy normalnych cenach jakie tam są , kiedyś nie było takich sklepów , A zwykły osiedlowy Osiedlowe nie były drogie aż tak
  • Odpowiedz