Wpis z mikrobloga

@Sumistrz5: Czy to ta sama Maja Staśko, która na łamach ogólnopolskiego portalu ( https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/doktorant-uw-oskarzony-przez-studentke-o-gwalt/4dsvm82 ) pomawiała bez jakichkolwiek dowodów niewinnego człowieka o zgwałcenie kilkudziesięciu (!) kobiet?

Czy to ta sama Maja Staśko, która opowiadała przy powyższym ( https://www.callout.pl/strona-g%C5%82%C3%B3wna/o%C5%9Bwiadczenie rozdział "5. POTĘŻNY DOKTORANT I PLECY NA UNIWERSYTECIE" ) totalne dyrdymały o funkcjonowaniu uczelni, które wykluczają, że mogła się pomylić, a wskazują, że zmyślała?
@Sumistrz5: ale w sumie obydwoje mają rację.
Trzymam kciuki za to by mężczyźni mówili o przemocy, która ich spotkała i na pewno ten proces będzie miał na to duży wpływ.
Ale też prawdą jest, że na chociażby takim wykopie ten proces spowodował, że spora część wykopków krzyczy jakie to wszystkie baby są złe "bo Heard" i używa tego jako arumentu w wielu innych sprawach niezwiązanych z tym procesem.
Życie nie jest
Ale też prawdą jest, że na chociażby takim wykopie ten proces spowodował, że spora część wykopków krzyczy jakie to wszystkie baby są złe "bo Heard" i używa tego jako arumentu w wielu innych sprawach niezwiązanych z tym procesem.


@chrominancja: w naszym swiecie zdominowanym przez narracje feministyczna kazda taka cegielka jest wazna bo ukazuje wylom w ich falszywej narracji
@kfiatek_na_parapecie: ale jaka cegiełka? Proces z Heard? Tak, to prawda.
Ale jeśli cegielką nazywasz obrażanie kobiet, które są niewinne na postawie tego co się działo z Deppem to już chyba trochę żart i hipokryzja. A o to chodzi w tym wpisie Staśko. Że ludzie zaczynają naduzywać tego procesu i robią jego projekcję na każdy inny problem. Niczym się to nie różni od mówienie, że każdy mężczyzna to gwałciciel.
@kfiatek_na_parapecie: eee no wydawało mi się, że rozmawiamy o tym co OP zapostował. Ty zacytowałes mój fragment z jakimś z dupy gadaniem o cegiełkach, który nie wiem do czego nawiazywał więc próbuję dalej tlumaczyc o co chodzi we fragmencie mojego tekstu, który zacytowałeś.
Czyli to nie tak, że się nie zgadzasz z tym co piszę tylko zawołales mnie z tym cytatem #!$%@? wie po co?
w sumie obydwoje mają rację.


@chrominancja: jaką Maja ma rację, że "proces otworzył bramę mizoginistycznego szamba"? Nie wątpię że jest mnóstwo nieprawdziwej czy okrutnej generalizacji wobec kobiet przy okazji dyskusji o tym procesie, ale sformułowanie które w jakiś sposób krytykuje prawidłowo przebiegający, legalny proces, który w końcu ma szansę na korektę mainstreamowej retoryki na bardziej racjonalne tory, gdzie kobiety nie są wyłącznymi ofiarami wiecznie cierpiącymi w płynącym dla mężczyzn mlekiem i
przecież to wiadome, że ona jest totalnie odklejona i widzi tylko jedną stronę medalu.


@Dariel: lol, jest zupełnie na odwrót. Staśko wypowiada sie o toskycznej męskości itp. ale to trzeba wiedz8ec, a nie miec w głowie wizerunek standardowej feministki z projekcji Korwina

@Sumistrz5 zesrana a nie zaoroana, ona by sie podpisała pod tymi słowami. Nawet wczoraj ktos wrzucał wpis, w którym krytykuje toksyczną męskość.
@Tymajster nie. Ona bierze tylko jedna część złożonego problemu, dzieli je na męską i żeńska (cala toksycznosc jest zla, na #!$%@? ją jeszcze dzielic?), tworzy problem my vs wy, a potem stoi po jednej ze stron.
@Dariel: toksyczną męskość to termin składający się z dwóch wyrazów i określa szereg toksycznych zachowań, wzorców i presji jaką sami na siebie nakładają mężczyźni.
A ty sie srasz, że jakaś toksyczność jest podzielona, masz srogie urojenia i uprzedzenia. Najpierw je zwalcz, a potem sie zabieraj za dyskusje.
@Tymajster xD serio? Mówię ogolnie o toksycznosci, a Ty mowisz coś o uprzedzeniach? Przecież termin toksyczna męskość właśnie wzial się z uprzedzeń xD która jak widać pielegnujesz. Dodatkowo, od razu argument ad persona w dyskusji, na pewno dzięki temu od razu ja wygrywasz. Czlowieku, w tej dyskuji to Ty jestes toksyczna osoba, a masz czelność czepiać się innych o tę kwestie.
@Tymajster: Tak zwana toksyczna męskość to szereg zachowań, worców i presji jaką nakładają na mężczyzn również kobiety. Poniżej możesz przeczyatć jak kobiety traktują mężczyzn, którzy nie wykazują tych zachowań. Wynika to też również z biologii.
Po co głębiej analizować to zjawisko? Po co zastanowić się skąd się bierze i kto takie wymagania tak naprawdę narzuca? Przecież można tak jak zawsze, zrzucić całe zło tego świata na mężczyzn, tak jak właśnie to
wsn123 - @Tymajster: Tak zwana toksyczna męskość to szereg zachowań, worców i presji ...

źródło: comment_1653223260RyATbP9wcNC9GyO3JTQSIV.jpg

Pobierz