Wpis z mikrobloga

Seiko z tarczą z serii "Sharp Edge" to w moim mniemaniu czołówka jeśli chodzi o zegarki za <4k. Mało kto oferuje za taką cenę tak wyszukaną tarczę, doskonałe proporcje (39mm średnicy, 11mm grubości, 47mm l2l), wodoszczelność na poziomie 10ATM i niezły mechanizm (70h rezerwy chodu).

Mnie osobiście najbardziej podoba się wersja z zieloną tarczą, ale oczywiście są też bardziej klasyczne kolory. Zdjęcia nie do końca oddają urodę tego zegarka, więc polecam zwrócić na niego uwagę w witrynach sklepów z zegarkami.

#zegarki #seiko
wjtk123 - Seiko z tarczą z serii "Sharp Edge" to w moim mniemaniu czołówka jeśli chod...

źródło: comment_1653142703SpHk8UX4nPGkeepiEsjnNc.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wjtk123: Jedne z ładniejszych (nie Grand) Seiko, ale jak zwykle dali dupy przy zapięciu bransolety. O ile część wewnętrzna jest całkiem ładnie frezowana, to na zewnątrz dali coś co wygląda jak kawałek blachy dopełniony tandetnymi przyciskami.
  • Odpowiedz
@m_bielawski: Masz rację, że "less is more" dlatego na dole tarczy sam napis Automatic był by zupełnie wystarczający.

Może jestem uprzedzony do Presage po tym jak Seiko uśmierciło SARBy i zastąpiło je właśnie serią Presage. W zamian jako klient dostałeś podobny zegarek z gorszym mechanizmem za wyższą cenę. Nowy SARB065 kosztował mnie wiele lat temu €290. Presage na tarczy ma Ci przypominać, że jesteś dymany przez Seiko i że Twój
  • Odpowiedz