Wpis z mikrobloga

Nie mamy powodu by z Chinolem sie wadzić i nie można do tego dopuścić. Amerykanie nie pogniewają się jeżeli będziemy tu wpuszczać chińskie inwestycje. Sami robią gigantyczne pieniądze z Chińczykiem, a my mamy sobie żałować? Chiny trzeba przeciągać na naszą stronę w relacjach z Rosją albo zyskiwać sobie ich względy by byli przynajmniej neutralni, a nie traktować jako nieodłączny element tandemu z Rosją.
Rosja to nie jest żadne długie ramie Pekinu.
#geopolityka #ukraina #rosja #wojna #usa #chiny #gospodarka #ekonomia
IdillaMZ - Nie mamy powodu by z Chinolem sie wadzić i nie można do tego dopuścić. Ame...

źródło: comment_1653134236caY3ltURcVSEKes2nKI03B.jpg

Pobierz
  • 7
Amerykanie nie pogniewają się jeżeli będziemy tu wpuszczać chińskie inwestycje.


@IdillaMZ: Akcje wokół wykluczenia Huawei z 5G w Polsce pokazują coś innego. A Amerykanie podobnie angażowali się w innych krajach regionu.
@JPRW: To jest coś na musimy odpowiedzieć jak Erdogan - won, my będzie decydowac jak patrzymy na te sprawy. Ostatecznie należy grać tak ostro jak Ankara. Przynajmniej ja bym taką postawę w tej konkretnej kwestii preferowal
@JPRW: Chiny to dźwignia modernizacji. Niech Amerykanie najpierw dogonią Chińczyków i zaproponują coś konkurencyjnego, a nie będą nas trzymali siłą na dyliżansach
Ostatecznie należy grać tak ostro jak Ankara.


@IdillaMZ: No a jak się wuj Sam #!$%@? to złotówka padnie na pysk już całkowicie jak lira a części do F-16 magicznie zaczną być bardzo wolno produkowane przez LM. Na grę jak Turcy to my jeszcze za ciency jesteśmy.

A Jakóbik dostał #!$%@? po 24 lutego i nie warto go czytać. Szkoda bo to rozsądny chłop jest.
@IdillaMZ: Ja wiem że w mediach żółte puchałke to potęga jest i basta dla różnych takich B...siakow ale może poczytaj cokolwiek obiektywnie piszącego o tym kraju. Fajnie to podsumował jeden człowiek z dużą wiedzą: Chiny to 300 milionów Węgrów i miliard Somalijczyków. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mowa o sile nabywczej.
40% produkcji chin to tak naprawdę produkcja Europy/USA/Japonii. Chińskie sprawne rączki robią a pieniądze trafiają gdzie indziej.