Wpis z mikrobloga

i co Mireczki jednak jak mówiłem jest mega dziur na rynku #informatyka z lokalnymi danymi o firmach, usługach i wydarzeniach.. okazuje się jak wczoraj zauważyłem że nawet mapy google i zakładka wydarzenia NIE są na wszystkich smartfonach np. samsungach https://support.google.com/maps/thread/3138718/why-can-t-i-see-my-upcoming-events-upcoming-does-not-appear-in-my-places?hl=en?

POWODZENIA z reklamą i stronami firmowymi zatem. Z jednej strony byle Seba może spamować całą reklamę i stronę w google firma zdjęciem kibla wysłanym w zakładce od klienta a google ich nie usunie za nic w świecie.

Z drugiej strony nie ma się żadnej możliwości dotarcia do osób odwiedzających mapy czy logujących się w necie w celu wyszukania reklamowanej firmy nawet na mapach google.

Nawet jak ktoś chce wydać i postawić reklamę do lokalnych osób odwiedzających czy szukających danych firm, NIE ma takich szans..

- google ogranicza i limituje jak sobie chce na wybrane oprogramowanie w androdzie i smarfoniki informacje, tak że nikt nie wie co i komu sie wyświetla :-) do tego zerowa ochrona przed nieuczciwymi działaniami i zdjęciami, co robi faktycznie antyreklamę

- mamy jeszcze pośredników w wyszukiwarce, typu booking sprzedających google reklamę, ale i tam takie serwisy CELOWO nie udostępniają danych czy linków do pytających ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- już nie mówiac o formularzach kontaktowych w ogóle bez logowania :-) jeszcze lepsze google wymagające lokalizacji a nic nie oferujące w zamian

Powodzenia z takimi możliwościami tworzonych stron firm..
*Powinno to działać odwrotnie niz agencje nieruchomości, które zbierają do swojej bazy wszelkie, nawet nie ich ogłoszenia żeby zarabiać na swoich i poszerzać listę odbiorców. Zatem każdy powinien w lokalnych wyszukiwaniach (zwłaszcza mapy google) mieć możliwość dotarcia do aktualnej oferty jego interesującej, a tak z pewnością jak wyżej wskazano nie jest..

jak zepsuje mi się samochód w Toruniu na trasie i chce go odsprzedać i kupić nowy zaraz, to chcę informację na miejscu o takich firmach i juz istniejących ogłoszeniach.. nie chce danych serwisów pośredników, co wciskają każde ogłoszenie bez sprawdzania dokładnej lokalizacji np. wyświetlając Bydgoszcz jako Toruń i okolica, nie chcę na mapie google danych promowanych (przynajmniej są lokalne bez ściemy), nie chcę wydzwaniać i smsować przez olx żeby się dowiedzieć że ogłoszenie sobie wisi nieaktualne.. nie chcę ogłoszeń z fb niby znajmowych i dyskusji i porad dobra rada od Wujka jak w filmie Rejs

*** i po co te google po google plus miesza i dykryminuje nie tylko oprogramowaniem andorida, ale także same marki smartfonów, jednym da informacje o wydarzeniu na mapie google inni nie widzą, nie mówiąc o systemach jak windows :-)

chyba coś nie poszło w tym kierunku co trzeba( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡ ͜ʖ ͡)

#komputery #programowanie #it #pytanie #technologia #internet
  • 9
@aloucie: jakie masz decyzje biznesu jak nie ma informatycznych żadnych możliwości np. nie tylko wysyłania wiadomości bez logowania, jak i w ogole nie ma dostępu do aktualności i wydarzeń z poziomu mapy google, jak ktoś ma inny telefon i android niż sobie założyło google? :-)

mały problem..

ani firma nie znajdzie klienta, ani klient firmy, myśląc że ma możliwość kontaktu, jak przerwany domofon w bloku z kurierem u drzwi na klatce..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nutka-instrumentalnews: To myślisz, że programista sobie tak wybrał? xD Biznes wybrał, że albo takich możliwości ma nie być, albo nie przeznaczy pieniążków żeby się pojawiły. A programista "inżynier" to ch*j ma do powiedzenia w temacie. Google to nie czerwony krzyż, jeśli mapy google działają lepiej na androidzie = ludzie kupują Androida = więcej danych, reklam, pozycjonowania, zakupów w google play = Alphabet zgarnia hajs dla akcjonariuszy. Gdyby to zależało od programistów,
@aloucie: nie no korpo ok, rozumiem, zbierają w zasadzie mają niestety za free dane i to bezcenne, do tego prawdziwe a nie jakieś faiki jak fb.. bo dzieki lokalizacji smartfonów dostęp i położenie raczej nie oszukasz.. (Stąd też dali w PL bony turystyczne jedynie na apkę w smartfonie czy "darmowe komórki" dla Ukraińców, etc)

ALE co przeszkadza żeby dać możliwość realnego tworzenia np. tych wydarzeń na kalendarzu google jaki dodatku do