Wpis z mikrobloga

- Nie stać cię na mieszkanie w większym mieście = kupujesz mieszkanie w mniejszym mieście
- Nie stać cię na mieszkanie w mniejszym mieście = bierzesz kredyt
- Nie stać cię na kredyt = wynajmujesz albo mieszkasz że starymi
nie wiem kto wmówił robakom, że oni MUSZĄ mieć to mieszkanie 12 minut od centrum, bo inaczej będą nikim

kredyciarze biorący pod kurek, a ostatnio to cała reszta kredyciarzy, którzy wyciągają swoje brudne robolskie łapska po pieniądze z banków, których klientem jestem na przykład ja czy 80%+ społeczeństwa, są obrzydliwi

prawie jak socjaliści czy inni komuniści, którzy jedyne co potrafią to usprawiedliwiać ich biedę i to, że jak oni zabiorą te 100 tysięcy to tak naprawdę ja nic nie stracę, bo yyy oni mi z portfela tego nie zabrali, tymczasem żeby ktoś zyskał zawsze ktoś musi stracić

nie stać cię na spłatę kredytu? sprzedaj mieszkanie, przecież urosło na wartości xD

#kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 37
nie wiem kto wmówił robakom, że oni MUSZĄ mieć to mieszkanie 12 minut od centrum, bo inaczej będą nikim


@niochland: nie tylko 12 minut od centrum jest drogie w cholerę, mieszkanie na osiedlu do zwykłego piwnicznego życia też jest w cenie gdzie jest pełna infrastruktura i w zasadzie nie musisz mieć auta aby porobić wszystkie ważne i mniej ważne zakupy bez organizowania wyprawy na cały dzień
@niochland: Z Twojej wyliczanki wychodzi, że nie bierze się na kredyt mieszkania w większym mieście i takie kupuje się tylko za gotówkę. Z tego co mi wiadomo nawet bank chętniej da Ci pieniądze na mieszkanie w większym mieście niż mniejszym bo łatwiej będzie je sprzedać gdy coś się stanie. Sam mam kredyt hipoteczny bo nadal mi się opłaca w stosunku do wynajmowania mieszkania, nie miałem możliwości mieszkać u rodziców i odkładać,
@yhbgrobdoivbvwamsv: Kredytu na auto w żaden sposób nie da się porównać do kredytu hipotecznego na mieszkanie. Pierwsze zwiększa koszty życia i traci znacznie na wartości z każdym rokiem, a drugie gdy jest Twoim mieszkaniem do życia jest opłacalne w stosunku do wynajmowania i docelowo obniża Ci koszty życia oraz buduje Twój majątek. Kredyt na mercedesa S czy na mieszkanie w wielkiej płycie nie jest w żadnej płaszczyźnie tożsame.
@yhbgrobdoivbvwamsv: Kredytu na auto w żaden sposób nie da się porównać do kredytu hipotecznego na mieszkanie. Pierwsze zwiększa koszty życia i traci znacznie na wartości z każdym rokiem, a drugie gdy jest Twoim mieszkaniem do życia jest opłacalne w stosunku do wynajmowania i docelowo obniża Ci koszty życia oraz buduje Twój majątek. Kredyt na mercedesa S czy na mieszkanie w wielkiej płycie nie jest w żadnej płaszczyźnie tożsame.


@nbzwdsdzbcps: Bo?
@yhbgrobdoivbvwamsv: Oczywiście kredytobiorcy są biedni bo nadal muszą kupić coś na kredyt ale osobiście znam mnóstwo osób dla których kredyt hipoteczny to ich jedyny bo jest to opłacalne i obniża docelowo koszty życia. Ty to porównujesz z autem wyższej klasy i nadal nie widzisz swojego błędu w rozumowaniu gdy bierzesz droższy kredyt niż hipoteczny na auto, które zawsze traci na wartości z każdym rokiem i ma tańsze alternatywy. Wynajem w większości
@nbzwdsdzbcps: Skąd wojenka? To przecież klasyczny obraz p0lactwa. Nieważne jak jest u mnie, ważne, żeby te #!$%@? złodzieje co mają te mieszkania w kredycie dostały mocno w dupę, wtedy ja, którego najpewniej nie było stać na wzięcie kredytu poczuję się lepiej. Żałosna mentalność. Tak samo jak wrzucanie wszystkich ludzi do jednego wora - wyciągają ręce po pieniądze, bo ich nie stać na ratę, mam znajomych, praktycznie wszyscy maja kredyt i ani
@niochland:

to jest smutne, bo wezmy takiego ogarnietego chlopka - mieszka sobie do 35 roku z rodzicami w miescie powiatowym 50k, mocno oszczedza i pracuje po 14h w januszeksie. Odklada 150k, kupuje mieszkanie bez kredytu i banku i juz moze sobie spokojnie pracowac tylko 10h cieszac sie zyciem semi-rentiera w swoim uroczym miasteczku
Tymczasem jego marzenia sa coraz ciezsze do zrealizowania przez szalonych kredyciarzy z duzych miast. Najpierw ci kredyciarze traca
@niochland: nie każdy może mieszkać z rodzicami. Od 18 roku życia z nimi nie mieszkam, nie przeszkodziło mi to dość dobrze ułożyć sobie życia. Samodzielność jest lepszą opcją niż wieczne szukanie wymówek.
- Nie stać cię na mieszkanie w większym mieście = kupujesz mieszkanie w mniejszym mieście

- Nie stać cię na mieszkanie w mniejszym mieście = bierzesz kredyt


@niochland: jakim trzeba byc idiota, zeby popierac takie cos? skoro ktos urodzil sie w jakims miescie i cala rodzina tam jest od pokolen to dlaczego ma kupowac mieszkanie gdzie nikogo nie zna w jakiejs miescinie malej? niezle wam uz sie w glowach #!$%@? neoliberaly
Nie rozumiem tej wojenki ludzi bez kredytów z kredyciarzami


@nbzwdsdzbcps: to jest wojenka ludzi bez pieniędzy z kredyciarzami. Zauważ, że jak rząd ogłosił plan pomocy, na który państwo nie wyłoży ani złotówki to wykopki i tak się zesrały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najpierw ci kredyciarze traca 5 lat na gowniane studia

wiecej pracy ( chyba tej bezsensownej przy biurku kawke pic) i inne #!$%@?


@madryinaczej: Doceniam adekwatność Twojego nicku ale nie rozumiem złości na tych co poszli inną drogą. Szanuję każdego człowieka co pracuje uczciwie bez względu czy fizycznie czy umysłowo oraz jego zarobki.
to jest smutne, bo wezmy takiego ogarnietego chlopka - mieszka sobie do 35 roku z rodzicami w miescie powiatowym 50k, mocno oszczedza i pracuje po 14h w januszeksie. Odklada 150k, kupuje mieszkanie bez kredytu i banku i juz moze sobie spokojnie pracowac tylko 10h cieszac sie zyciem semi-rentiera w swoim uroczym miasteczku

Tymczasem jego marzenia sa coraz ciezsze do zrealizowania przez szalonych kredyciarzy z duzych miast.


@madryinaczej: Osoby biorące kredyt na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie rozumiem tej wojenki ludzi bez kredytów z kredyciarzami


@nbzwdsdzbcps: to jest wojenka ludzi bez pieniędzy z kredyciarzami. Zauważ, że jak rząd ogłosił plan pomocy, na który państwo nie wyłoży ani złotówki to wykopki i tak się zesrały ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Ogau: jak już to ludzi z pieniędzmi, którym inflacja te pieniądze niszczy
jak już to ludzi z pieniędzmi, którym inflacja te pieniądze niszczy


@szpongiel: ludzie z pieniędzmi to na covidzie nagrali tyle na giełdzie, że mają to w dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)