Wpis z mikrobloga

- Nie stać cię na mieszkanie w większym mieście = kupujesz mieszkanie w mniejszym mieście
- Nie stać cię na mieszkanie w mniejszym mieście = bierzesz kredyt
- Nie stać cię na kredyt = wynajmujesz albo mieszkasz że starymi
nie wiem kto wmówił robakom, że oni MUSZĄ mieć to mieszkanie 12 minut od centrum, bo inaczej będą nikim

kredyciarze biorący pod kurek, a ostatnio to cała reszta kredyciarzy, którzy wyciągają swoje brudne robolskie łapska po pieniądze z banków, których klientem jestem na przykład ja czy 80%+ społeczeństwa, są obrzydliwi

prawie jak socjaliści czy inni komuniści, którzy jedyne co potrafią to usprawiedliwiać ich biedę i to, że jak oni zabiorą te 100 tysięcy to tak naprawdę ja nic nie stracę, bo yyy oni mi z portfela tego nie zabrali, tymczasem żeby ktoś zyskał zawsze ktoś musi stracić

nie stać cię na spłatę kredytu? sprzedaj mieszkanie, przecież urosło na wartości xD

#kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 37
  • Odpowiedz
@niochland: Pomysł jak dobrze ze nie pokupowali sobie mercedesow S cz innych X5
No ale czymś musza jeździć No co maja na krowie jeździć?
A skąd mogli wiedzieć ze auto traci na wartości a cena benzyny wzrośnie
I dopłaty do skórzanej tapicerki xD

Brzmi absurdalnie?
No a z mieszkaniami dokładnie tak się dzieje
  • Odpowiedz
nie wiem kto wmówił robakom, że oni MUSZĄ mieć to mieszkanie 12 minut od centrum, bo inaczej będą nikim


@niochland: nie tylko 12 minut od centrum jest drogie w cholerę, mieszkanie na osiedlu do zwykłego piwnicznego życia też jest w cenie gdzie jest pełna infrastruktura i w zasadzie nie musisz mieć auta aby porobić wszystkie ważne i mniej ważne zakupy bez organizowania wyprawy na cały dzień
  • Odpowiedz
@niochland: Z Twojej wyliczanki wychodzi, że nie bierze się na kredyt mieszkania w większym mieście i takie kupuje się tylko za gotówkę. Z tego co mi wiadomo nawet bank chętniej da Ci pieniądze na mieszkanie w większym mieście niż mniejszym bo łatwiej będzie je sprzedać gdy coś się stanie. Sam mam kredyt hipoteczny bo nadal mi się opłaca w stosunku do wynajmowania mieszkania, nie miałem możliwości mieszkać u rodziców i odkładać,
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: Kredytu na auto w żaden sposób nie da się porównać do kredytu hipotecznego na mieszkanie. Pierwsze zwiększa koszty życia i traci znacznie na wartości z każdym rokiem, a drugie gdy jest Twoim mieszkaniem do życia jest opłacalne w stosunku do wynajmowania i docelowo obniża Ci koszty życia oraz buduje Twój majątek. Kredyt na mercedesa S czy na mieszkanie w wielkiej płycie nie jest w żadnej płaszczyźnie tożsame.
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: Kredytu na auto w żaden sposób nie da się porównać do kredytu hipotecznego na mieszkanie. Pierwsze zwiększa koszty życia i traci znacznie na wartości z każdym rokiem, a drugie gdy jest Twoim mieszkaniem do życia jest opłacalne w stosunku do wynajmowania i docelowo obniża Ci koszty życia oraz buduje Twój majątek. Kredyt na mercedesa S czy na mieszkanie w wielkiej płycie nie jest w żadnej płaszczyźnie tożsame.


@nbzwdsdzbcps: Bo?
  • Odpowiedz
wynajmujesz albo mieszkasz że starymi


@niochland: niby wykluczasz możliwość dostania mieszkania w spadku, ale zarazem zakładasz że każdy ma rodzinę i może z nią mieszkać, trochę pokrętne te przemyślenia
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: Oczywiście kredytobiorcy są biedni bo nadal muszą kupić coś na kredyt ale osobiście znam mnóstwo osób dla których kredyt hipoteczny to ich jedyny bo jest to opłacalne i obniża docelowo koszty życia. Ty to porównujesz z autem wyższej klasy i nadal nie widzisz swojego błędu w rozumowaniu gdy bierzesz droższy kredyt niż hipoteczny na auto, które zawsze traci na wartości z każdym rokiem i ma tańsze alternatywy. Wynajem w większości
  • Odpowiedz
@nbzwdsdzbcps: Skąd wojenka? To przecież klasyczny obraz p0lactwa. Nieważne jak jest u mnie, ważne, żeby te #!$%@? złodzieje co mają te mieszkania w kredycie dostały mocno w dupę, wtedy ja, którego najpewniej nie było stać na wzięcie kredytu poczuję się lepiej. Żałosna mentalność. Tak samo jak wrzucanie wszystkich ludzi do jednego wora - wyciągają ręce po pieniądze, bo ich nie stać na ratę, mam znajomych, praktycznie wszyscy maja kredyt i ani
  • Odpowiedz
@niochland:

to jest smutne, bo wezmy takiego ogarnietego chlopka - mieszka sobie do 35 roku z rodzicami w miescie powiatowym 50k, mocno oszczedza i pracuje po 14h w januszeksie. Odklada 150k, kupuje mieszkanie bez kredytu i banku i juz moze sobie spokojnie pracowac tylko 10h cieszac sie zyciem semi-rentiera w swoim uroczym miasteczku
Tymczasem jego marzenia sa coraz ciezsze do zrealizowania przez szalonych kredyciarzy z duzych miast. Najpierw ci kredyciarze traca
  • Odpowiedz
@niochland: nie każdy może mieszkać z rodzicami. Od 18 roku życia z nimi nie mieszkam, nie przeszkodziło mi to dość dobrze ułożyć sobie życia. Samodzielność jest lepszą opcją niż wieczne szukanie wymówek.
  • Odpowiedz
- Nie stać cię na mieszkanie w większym mieście = kupujesz mieszkanie w mniejszym mieście

- Nie stać cię na mieszkanie w mniejszym mieście = bierzesz kredyt


@niochland: jakim trzeba byc idiota, zeby popierac takie cos? skoro ktos urodzil sie w jakims miescie i cala rodzina tam jest od pokolen to dlaczego ma kupowac mieszkanie gdzie nikogo nie zna w jakiejs miescinie malej? niezle wam uz sie w glowach #!$%@? neoliberaly
  • Odpowiedz
Nie rozumiem tej wojenki ludzi bez kredytów z kredyciarzami


@nbzwdsdzbcps: to jest wojenka ludzi bez pieniędzy z kredyciarzami. Zauważ, że jak rząd ogłosił plan pomocy, na który państwo nie wyłoży ani złotówki to wykopki i tak się zesrały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Najpierw ci kredyciarze traca 5 lat na gowniane studia

wiecej pracy ( chyba tej bezsensownej przy biurku kawke pic) i inne #!$%@?


@madryinaczej: Doceniam adekwatność Twojego nicku ale nie rozumiem złości na tych co poszli inną drogą. Szanuję każdego człowieka co pracuje uczciwie bez względu czy fizycznie czy umysłowo oraz jego zarobki.
  • Odpowiedz
to jest smutne, bo wezmy takiego ogarnietego chlopka - mieszka sobie do 35 roku z rodzicami w miescie powiatowym 50k, mocno oszczedza i pracuje po 14h w januszeksie. Odklada 150k, kupuje mieszkanie bez kredytu i banku i juz moze sobie spokojnie pracowac tylko 10h cieszac sie zyciem semi-rentiera w swoim uroczym miasteczku

Tymczasem jego marzenia sa coraz ciezsze do zrealizowania przez szalonych kredyciarzy z duzych miast.


@madryinaczej: Osoby biorące kredyt na
  • Odpowiedz
@niochland: nie wiem kto wmówił robakom, że oni MUSZĄ mieć to mieszkanie 12 minut od centrum, bo inaczej będą nikim

Za każdym #!$%@? razem xD tymczasem w rzeczywistości ludzie kupują mieszkania po obrzeżach z dojazdem do centrum rzędu 45 min.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie rozumiem tej wojenki ludzi bez kredytów z kredyciarzami


@nbzwdsdzbcps: to jest wojenka ludzi bez pieniędzy z kredyciarzami. Zauważ, że jak rząd ogłosił plan pomocy, na który państwo nie wyłoży ani złotówki to wykopki i tak się zesrały ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Ogau: jak już to ludzi z pieniędzmi, którym inflacja te pieniądze niszczy
  • Odpowiedz
jak już to ludzi z pieniędzmi, którym inflacja te pieniądze niszczy


@szpongiel: ludzie z pieniędzmi to na covidzie nagrali tyle na giełdzie, że mają to w dupie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz