Wpis z mikrobloga

ktoś musi rozwiać moje wątpliwości. Chce lecieć do #usa - znalazłem #lot do NY z przesiadką w Waszyngtonie. Na przesiadkę 1,15 min. - czy to nie jest czasem tak że po wyjściu samolotu w Waszyngtonie wyląduje na kontroli paszportowej przed kolejnym lotem? Jeśli tak, to czarno widzę wyrobienie się w godzinę. Chyba że się mylę i po wylądowaniu mogę iść na transfery (tyle że będzie to już lot krajowy)

#podroze #loty
elperson - ktoś musi rozwiać moje wątpliwości. Chce lecieć do #usa - znalazłem #lot d...

źródło: comment_1652882041S9qaAvJRc2oo7Ml7AyjxXU.jpg

Pobierz
  • 9
@elperson: tak, dosyć mało czasu, tam Cie faktycznie czeka kontrola paszportowa do której może być duża kolejka, bo składają się na nią wszyscy z pozostałych samolotów spoza USA. Dopiero po jej przejściu idziesz na transfery. Jak nie zdąrzysz a masz to na jednym bilecie, to w teorii linia powinna Ci zapewnić lot w innym/następnym terminie, ale jest wokół tego trochę załatwiania
@elperson: ps. teraz dostrzegłem na screenie, że ten pierwszy samolot jest często opóźniony o 30 minut, tym bardziej bym nie ryzykował tak krótkiej przesiadki… ps. jaka cena teraz za taki lot z ciekawości?
@nalogowiec: wiem, wiem - dałem sobie spokój. Po prostu nie śpie ostatnio za dużo i mam lagi w głowie, siedziałem - patrzyłem na te loty i zastanawiałem się jak to niby ma się udać, potrzebowałem żeby ktoś świeżym okiem na to spojrzał

Co do cen - celuje w 2,3K i jest troche tego pod koniec czerwca (lece ze Szkocji). Tylko musze jeszcze sprawdzić taryfy, żeby się nie okazało że polece bez
@elperson: co do jet blue, hm, niby to taki ichniejszy wizz air - w sensie tania linia - ale polatałem tym trochę (tak ok. pół roku temu) - i w porównaniu do innych tanich linii (spirit, frontier, hawaiian) - naprawdę byłem pozytywnie zaskoczony. Fakt, to były loty krajowe, więc nie wiem jak to wygląda u nich na międzykontynentalnych, ale wciąż - miejsca było pod dostatkiem (najwięcej z tych wymienionych wyżej linii)
@nalogowiec: dobrze że napisałeś, bo już w głowie umiejscowiłem ich w mało przyjemnym miejscu. Po prostu jakoś uderzył mnie ten brak podręcznego, ale przynajmniej teraz wiem żeby zwracać na to uwagę. Póki co jedyne za co jestem skłonny dopłacić to za miejsce przy oknie żeby pójść spać

Na dziś już zarzucam ten projekt, bo w tym stanie niewyspania mogę zarezerwować coś głupiego, a muszę jeszcze ogarnąć drugi urlop. Jeszcze raz dzięki