Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Mircy, mam ściany tego typu w domu stuletnim,

Tynk był równy, ale po kuciu całości cegły okazałych się położone krzywo, np w jednym miejscu była warstwa tynku 3mm, a w innym 2 cm albo więcej.

Co z tym robić?

Tynki? Ręczne czy maszynowe? Cementowo wapienne gdy jakieś inne, z siatką czy bez?

płyty na kleju?

płyty na stelażu?

Mieszkanie ok 90 metrów, chcę zrobić podwieszane sufity na 280cm. A co n
a ściany?

Co człowiek, to inna podpowiedź. Jedni mówili o płytach, inni o Tynkach. Ja nie wiem kogo się poradzić, a się na tym nie znam.

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #remont #remontujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1652881795C2pv86bQyL4kRGJT3Y9U3i.jpg
  • 142
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@k__d: u mnie ten sam pacjent. Kamienica z 1936 r. Odsłoń to człowieku. Skuj starą fugę, załóż nową, białą u siebie tak robiłem (xD kupowałem ją w 2017 za 29 zł). Oczyść cegły (ale nie szoruj), zagruntuj dwa razy i masz piękną ścianę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@cerastes: @k__d: kolega dobrze prawi. Na stary mur na zaprawie wapiennej najlepiej tynki odpowiadające materiałowi z epoki. I to ze względu na to jak mur pracuje z wilgocią. Jak chcesz grzyba to tynki gipsowe. Pod karton gipsem też nie wiadomo co wyjdzie w starym domu.
Z resztą karton gips po całości to taka trochę.... Tandeta. I to czuć. Gdzie nie dotkniesz to głucho, delikatnie.
Jestem murarzem z miłością do historii
@k__d no to żeś pan najlepsze wstawił xD


@emesc: Trudno utrzymać poziomicę i robić zdjęcie telefonem, który wszystko rozmazuje przy najmniejszym ruchu

@k__d: chałupniczo to się #!$%@?, to jest pewnie z 10 ton piachu, cementu i wapna do wniesienia i wymieszania i rzucenia. Jak nigdy tego nie robiłeś to zejdzie miesiąc i wyjdzie #!$%@? xd

Jeśli jedyna opcja to robienie samemu i masz deadline to zostaje go na plackach. Plyta
@k__d: jak umiesz płyty na kleju to tak zrób. Ja nie lubię pracy z klejami więc wybrałbym atlas m system - droższy niż profile, ale oszczędza czas. A i wtedy bym pewnie wełnę wrzucił do jakiegoś docieplenia i wyciszenia. A poza tym każde rozwiązanie będzie dobre. Pozostaje tylko kwestia kto ma to robić i czego masz więcej - czy czasu czy pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak
@k__d: jak umiesz płyty na kleju to tak zrób.


@mat12: Nie umiem, umiem to dziurę #!$%@?ć, albo tynk skuć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu wszędzie piszą, że to łatwiejsze. > atlas m system - droższy

@mat12: trochę śmieszny ten system, w leroy i na stronie atlas tylko opłacone opinie, więc nie wiem, co o tym myśleć, muszę się doedukować.

) Jak teść zrobi tynki
@Szr1h: Przecież jak nakleisz płytę na ścianę bezpośrednio to i tak kołek dojdzie ci do muru, to jak ma ci ten wieszak z tv spaść? Sam mam ponaklejane, bo miałem ściany tak stawiane, że aż były wkłęsłe środkiem. Kołki dawałem normalne, jak do pełnej płyty jak wieszałem coś ciężkiego, a jak obrazek to do kołki do płyt gk.
@bystrygrzes: Już wypowiedział się, że woli tynki

@pedros92: Widocznie kolega mówi o stelażu, nie klejeniu do ściany

@pakujmandzur: nie no, na kleju to nie strata, przecież te tynki miejscami były grubsze nawet. Jak się teraz to wszystko sprawuje, jesteś zadowolony?
@k__d: Przecież napisał dosłownie tak:

@k__d: polacy mają fetysz naklejania płyt gk na ściany, a potem płaczą bo telewizor im spadł z wieszaka


Nie mówił o stelażu. Ja osobiście kleiłem, bo chodziło o koszty.