Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Mircy, mam ściany tego typu w domu stuletnim,

Tynk był równy, ale po kuciu całości cegły okazałych się położone krzywo, np w jednym miejscu była warstwa tynku 3mm, a w innym 2 cm albo więcej.

Co z tym robić?

Tynki? Ręczne czy maszynowe? Cementowo wapienne gdy jakieś inne, z siatką czy bez?

płyty na kleju?

płyty na stelażu?

Mieszkanie ok 90 metrów, chcę zrobić podwieszane sufity na 280cm. A co n
a ściany?

Co człowiek, to inna podpowiedź. Jedni mówili o płytach, inni o Tynkach. Ja nie wiem kogo się poradzić, a się na tym nie znam.

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #remont #remontujzwykopem
k__d - Mircy, mam ściany tego typu w domu stuletnim,

Tynk był równy, ale po kuciu ca...

źródło: comment_1652881795C2pv86bQyL4kRGJT3Y9U3i.jpg

Pobierz
  • 142
  • Odpowiedz
@hador24: > tynk cementowo-wapienny

@hador24: to ten w kilku warstwach, który robi się jeszcze dłużej? Problem jest taki, że miałem plan chałupniczymi metodami zrobić to do początku października ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) a stan jest taki,
  • Odpowiedz
@k__d: chałupniczo to się #!$%@?, to jest pewnie z 10 ton piachu, cementu i wapna do wniesienia i wymieszania i rzucenia. Jak nigdy tego nie robiłeś to zejdzie miesiąc i wyjdzie #!$%@? xd
Jeśli jedyna opcja to robienie samemu i masz deadline to zostaje go na plackach. Plyta gk to teraz jakieś 7zl za M2, klej 25zl za worek. Wychodzi jakieś 15 zł za M2, wiadomo później musisz jeszcze wkleić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@k__d: w zeszłym roku remontowałem z ojcem kuchnie w naszym poniemieckim domu, na jednej ścianie było !sic 15cm różnicy w odległości od drugiej, całą kuchnię zrobiliśmy w płytach na stelażu, ale tej ściany nawet nie ruszaliśmy, tylko lekko wyprostowalismy ścianę na przeciwko, teraz jest coś w okolicy 10cm na odległości 5m.
  • Odpowiedz
@k__d: klejenie od razu całych płyt gk jest trudne, żeby równo całą płytę od razu przykleić. Trzeba wiedzieć jak duże placki nakładać, jak dasz za duże to nie dobijesz płyty, jak za małe to będzie pustka. Dlatego najpierw przykleja się paski wycięte z płyty GK pionowo pod łatę w równych odstępach trzymając płaszczyznę coś w rodzaju stelażu. Przydaje się laser. Potem po wyschnięciu kleisz już całe płyty do tych pasków
  • Odpowiedz
@k__d:
Przerabiam właśnie mieszkanie w kamienicy i był ten sam temat. Ostatecznie tynki poszły, cegła oczyszczona ze wszystkich pozostałości sxlifierka do betonu i to zagruntowane czeka na tynkarzy.
Co dalej warunkuje wiele czynnikow przede wszystkim w jakim stanie jest sama cegla. Jesli jest sypka, rozpadajaca *gówniana* to klejenie plyt odpada bo Ci to wszystko odparzy po jakimś czasie. Na ścianach szczytowych w wyniku róźnicy temperatur powychodza Ci później na malowanej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@k__d: Hej właśnie skończyłem remontować takie same mieszkanie. Też skułem tynk i miałem identyczne ściany. Część ścian które były najbardziej krzywe zakryłem karton gipsem na stelażu. Wewnątrz stelażu poprowadziłem również rury zasilania do grzejników. A część ścian które były nowsze a co za tym idzie bardziej proste nakleiłem karton gips.

Mój sąsiad z góry wykonał tynki maszynowo. Przyszła ekipa zrobiła tynki i miał z głowy. Trochę na początku żałowałem że
  • Odpowiedz