Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Mircy, mam ściany tego typu w domu stuletnim,

Tynk był równy, ale po kuciu całości cegły okazałych się położone krzywo, np w jednym miejscu była warstwa tynku 3mm, a w innym 2 cm albo więcej.

Co z tym robić?

Tynki? Ręczne czy maszynowe? Cementowo wapienne gdy jakieś inne, z siatką czy bez?

płyty na kleju?

płyty na stelażu?

Mieszkanie ok 90 metrów, chcę zrobić podwieszane sufity na 280cm. A co n
a ściany?

Co człowiek, to inna podpowiedź. Jedni mówili o płytach, inni o Tynkach. Ja nie wiem kogo się poradzić, a się na tym nie znam.

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #remont #remontujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1652881795C2pv86bQyL4kRGJT3Y9U3i.jpg
  • 142
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SillyWombat: nie gibie się, ale na pewno nie jest tak solidne jak ceglana ściana ( ͡° ͜ʖ ͡°) a nabierze jeszcze wytrzymałości, jak wstawię drzwi i w ogóle dokończę, teraz jest taka sobie
@k__d: Zanim skreślisz m-system, popatrz na ceny profili i policz, ile ich potrzebujesz (dodaj taśmę akustyczną, łaczniki, wieszaki e-s). Ostatnio bardzo się zdzowiłem, jak robiłem 2 ścianki u siebie. M-system wyszedł może 20 PLN drożej, a robota łatwa i przyjemna. Do równania ścian wystarczy Ci najkrótszy wariant L-100, nawet jak ściana leci z pionu 2-3 cm - na allegro da się jeszcze wyszarpać w okolicach 100 PLN za paczkę 21 szt.
klejone bezpośrednio na ścianę, czy najpierw równałeś paskami płyt w najgorszych miejscach?


@k__d: Musiałem równać paskami, bo ta ściana była wklęsła środkiem. Chyba po pijanemu to budowali.
@k__d Nie wiem do końca jaki masz plan zagospodarowania mieszkania. Kolejne pytanie to czy sam to będziesz robić czy zatrudnisz dobrego firmę?

1. Tynk
Jeżeli sam to odradzam tynki. Zapewne tynki gipsowe reczne typu mp75 czy goldband. Nie rób tego, może się odparzyc, mogą powstać bąble. Jak już udałoby ci się ułożyć tynk to następnie czeka cię kładzenie masy gipsowej typu START od stabila, oraz dwukrotnie masę finishową. Masa finishowa kładziona bezpośrednio
@k__d: walić karton gipsy i podwieszane sufity.
Tradycyjny tynk wygląda dużo lepiej i rozprasza światło co w czasach ledów ma nawet większe znaczenie.
Bezwzględna równość ścian to też zbędna perfekcja, oprócz miejsc które idą pod zabudowę meblami lub kafle.
Na części ścian bym doczyścił cegły, pomalował, spoiny na inny kolor, reszta w tradycyjny tynk, tam gdzie kafle to niech sobie stolarz fliziarz sam zdecyduje czym chce równać.
Darowałbym sobie sufit podwieszany,
@k__d ja w 80 letnim domu dałem na ściany zewnętrzne płyty ze stelażem+ wełna w celu ocieplenia (dom nie czysta cegła) na wewnętrzne płyty z klejem tam gdzie chciałem powiesić telewizor to wzmocnienie z płyty OSB, kuchnia płyta na stelażu+osb
@Arean9: I jak to się sprawuje po latach, wszystko ładnie pięknie? Nie wydaje jakichś dziwnych dźwięków przy stukaniu, nie jest za ciepło w pomieszczeniach? Pytam o klejone.
A co do ścianek na stelażu - przykręciłeś dodatkowo OSB do ściany, czy do stelaża?

@k__d: a ja Ci powiem wyskrob stare fugi, wyszczotkuj cegłę i potraktuj preparatami i będzie luksus i ekstrawagancja. Nie wiem czemu ludzie się tak usrali, że wszystko trzeba
@k__d: jeśli chodzi o preparaty to znajdziesz ich wiele. Ja miałem grunt z Beckersa i nim 3 razy porządnie po całej ścianie poleciałem i efekt jest bardzo fajny. Kolor intensywniejszy i wszystko co luźne związane
@k__d gładź szpachlowa służy do gładzenia ścian i jest jej cienko, przecierając ja możesz doskrobac się do tynku i wyjdzie piach i nie będzie tak gładki. Na płycie wystarczy sam finish.