Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Mircy, mam ściany tego typu w domu stuletnim,

Tynk był równy, ale po kuciu całości cegły okazałych się położone krzywo, np w jednym miejscu była warstwa tynku 3mm, a w innym 2 cm albo więcej.

Co z tym robić?

Tynki? Ręczne czy maszynowe? Cementowo wapienne gdy jakieś inne, z siatką czy bez?

płyty na kleju?

płyty na stelażu?

Mieszkanie ok 90 metrów, chcę zrobić podwieszane sufity na 280cm. A co n
a ściany?

Co człowiek, to inna podpowiedź. Jedni mówili o płytach, inni o Tynkach. Ja nie wiem kogo się poradzić, a się na tym nie znam.

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #remont #remontujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1652881795C2pv86bQyL4kRGJT3Y9U3i.jpg
  • 142
@k__d użytkowane ponad 2 lata, w pomieszczeniu temp. spadła średnio o 2-3c w lecie (jak się cegła nagrzeje to trzyma całą noc, w sypialni gdzie nie było remontu ostatnie lato miałem do 28c w nocy a w salonie 23-4). Szczerze nie pamiętam jak to chłopy przykręcali ja nocki robiłem 0-8 i spałem do 15 wiec nie pilnowałem ich aż tak. Żadnych dziwnych dźwięków nie zanotowałem a dwa zegary i kilka ramek że
W tamtym roku pomagałem przy budowie gdzie tynki maszynowo robili,


@Arean9: Cementowo-wapienne czy gipsowe?

100 letnim budynku, tynki maszynowe


@Prokreacjusz: Cementowo-wapienne, czy gipsowe?

Mój sąsiad z góry wykonał tynki maszynowo. Przyszła ekipa zrobiła tynki


@Poziom1222: Cementowo-wapienne, czy gipsowe?

ściany mocno krzywe, do 5cm od pionu spokojnie wyprowadzą. A


@Gruby00: U Ciebie tak wyprowadzali?

maszynowo, dobry tynk kup


@smyq: Cementowo wapienny czy gipsowy polecasz w takiej sytuacji?

Twojej
@Prokreacjusz: @smyq: A jak ustosunkujecie się do tego, co pisały inne osoby w tym temacie, że gipsowe mogę sprawić, ze w mieszkaniu zrobi się grzyb i nie są tak trwałe, jak cementowo-wapienne?

W łazience też macie gipsowe, jak to się sprawuje?

Tu mam wysokość trzy metry i około 90 metrów mieszkania. Poddasze jest i strych, ale nieużytkowe, piętro wyżej, więc nie liczę tego nawet. Dom ocieplony styropianem, okna 3 szybowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@k__d: wydaje mi się, że to już kwestia wentylacji i stanu kominów, jak będzie Ci się zbierała wilgoć to grzyb i tak wyrośnie. Kolejna kwestia jak zakryjesz te tynki, jakie farby będziesz kładł itd. W łazience mam wszystko w płytkach + podwieszany sufit + 2 ciągi wentylacyjne, jedną wymuszoną i nad kibelkiem grawitacyjną, jak na ten moment 0 pieczarek
@k__d widzę że pytałeś się o grzyba w łazience.
Łazienkę mam zrobioną 9 lat na płycie i 7 lat nie miałem wentylacji chyba żeby liczyć drzwi łazienkowe xD po remoncie kazałem im zrobić wentylator w w stronę korytarza (łazienka w środku budynku, za 2 ścianami klatka schodowa, jedna to rury i skrzynka bezpieczników a ostatnia to korytarz). Jedyny problem to pleśń/grzyb przy kabinie bo źle zamontowana była z początku (silikon się odkleił
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Arean9: i te płyty w łazience kleiłeś też?

Tu są kominy wentylacyjne, zrobię wentylator jeden, plus okna ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i na dole nie mam grzyba, a jest zrobione podobne.

W kuchni też mam kominy i zrobię jeden otwór grawitacyjny, a jeden do okapu.

Za to mam dostęp do innych kominów w dwóch innych pomieszczeniach, bo były piece kaflowe. i tak się zastanawiam czy też
@k__d @k__d płyty były klejone na pewno na 3 ścianach na jednej był stelaż by zakryć pion rur CO i oczywiście sufit podwieszany.
Komin z dwóch pieców kaflowych mam od razu obok CO a położenie ich jest tak #!$%@? że nawet kratki nie nie dawałem (ogólnie było ryzyko że jak zaczniemy dłubać to będzie nieszczelność z CO) kratka jedynie w piwnicy gdzie jest gazowy i można było bez przeszkód kuć. Ogólnie dziadki
@k__d
@k__d płyty były klejone na pewno na 3 ścianach na jednej był stelaż by zakryć pion rur CO i oczywiście sufit podwieszany.
Komin z dwóch pieców kaflowych mam od razu obok CO a położenie ich jest tak #!$%@? że nawet kratki nie nie dawałem (ogólnie było ryzyko że jak zaczniemy dłubać to będzie nieszczelność z CO) kratka jedynie w piwnicy gdzie jest gazowy i można było bez przeszkód kuć. Ogólnie dziadki
@k__d @k__d płyty były klejone na pewno na 3 ścianach na jednej był stelaż by zakryć pion rur CO i oczywiście sufit podwieszany.
Komin z dwóch pieców kaflowych mam od razu obok CO a położenie ich jest tak #!$%@? że nawet kratki nie nie dawałem (ogólnie było ryzyko że jak zaczniemy dłubać to będzie nieszczelność z CO) kratka jedynie w piwnicy gdzie jest gazowy i można było bez przeszkód kuć. Ogólnie dziadki