Wpis z mikrobloga

Czytam dyskusję o tym że cesarka powinna być na życzenie, a potem przypomina mi się kobieta która po cesarce idąc ulicą w drugiej ciąży poczuła ból i zemdlała. Okazało się że macica rozerwała się na całej długości blizny i dziecko wgłobiło się do otrzewnej. Matka przeżyła. Dziecko w 8 miesiącu się udusiło bo błony się wylały a głową znalazła się w otrzewnej. Macica do usunięcia. Takie tam na dobranoc.

#medycyna #zdrowie #lekarz #szpital #ciaza #dzieci
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@czarna_olewka, @gracilis: nie, ciąża po cięciu nie jest przeciwskazana (no oczywiście pomijając jakieś mega skrajne przypadki), chociaż są rekomendacje do minimalnego odstępu między ciążami (w końcu cesarka to poważna operacja i ciało powinno mieć czas, żeby się zregenerować). Natomiast poród sn jest do przedyskutowania z lekarzem w takiej sytuacji. 1 cc może być wskazaniem do kolejnego rozwiązania ciąży przez cięcie ale jest wiele kobiet, które z powodzeniem rodzą kolejne dzieci
@gracilis: Nie wiem po co cesarka miałaby być na zyczenie. Jako osoba po SN i długim porodzie, który trwał łącznie od 4 cm 27h nie zdecydowałabym się. Zbyt dużo widziałam przypadków kobiet, którym rana się paprała, macica się nie kurczyła i długi czas dochodziły do siebie. Co prawda przez pierwsze 3 dni ciężko było mi chodzić, ale po tygodniu już smigalam jakby nic się nie stało. A cesarka to operacja mimo