Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Od 10 lat jestem żoną mężczyzny pochodzącego z rodziny muzułmańskiej. Mój mąż jest ateistą, migrantem z kraju w którym byłby skrócony o głowę za ateizm. Gotuje, zmywa naczynia, sprząta, mamy dzieci, ja się nie zasłaniam bo nie chce i nie muszę, żadne z nas nie zmieniło religii, mamy psa, kota i chomika, jemy boczek a na grillach pijemy wino i piwo. Mąż nie jest bogaty, nie ma sześciopaka ani 190 cm wzrostu. Zwykły chłop, tylko trochę opalony i włochaty.

W międzyczasie zerwaliśmy znajomości z osobami które mówiły że będzie bił i że jest potworem w owczej skórze (niektóre osoby się do niego przekonały), że nie wypiją herbatki obok muslima, bo nie itp., itd.

Poza głupimi komentarzami zdarzyło się, że np. Sebki puszczały nam "ciapaty don't break my heart" co mój mąż kwitował "dobrze, że postanowili wyrazić dezaprobatę za pomocą języka muzyki a nie pięści bo nie mielibyśmy szans". Sąsiedzi, nawet jeśli mieli coś przeciwko to już nie mają, są sympatyczni i spoczko. Dzieciaki były wyśmiewane za nazwisko, ale są asertywne i potrafią sobie radzić z rówieśnikami.

Mam konto na wykopie od około 10 lat ale nie robię coming outu, bo skala hejtu jest duża, znacznie większa niż w życiu codziennym.

Ale tak, my też tu jesteśmy. Zwykłe pary "mieszane", bez żadnych ekscesów, nieróżniące się od par w których i ona i on są Polakami.

#rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki #rodzina

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62827e1ca9941469909bbe79
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 14
Ale tak, my też tu jesteśmy. Zwykłe pary "mieszane", bez żadnych ekscesów, nieróżniące się od par w których i ona i on są Polakami


@AnonimoweMirkoWyznania: No taka niezlwyklq raczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ty u nas cierpisz na hejt.
Mąż u siebie straciłby głowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#!$%@? ta mapa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Niemniejszym jednak rob ciming
@AnonimoweMirkoWyznania: Normalnie. Nie każdy człowiek z innego kraju jest gorszy. Problemem jest polska mentalność konserwy. Nie przejmuj się takimi ludźmi. Ja osobiście nie mam problemu z żadną nacją, religia czy orientacją. Nie lubię tylko cyganów. Ale jeśli spotka takiego co pracuje i jest normalnym człowiekiem, to zmienię zdanie.
BTW Już dużo dobro świadczy o nim, to, że jest ateistą, mimo że pochodzi z kraju o tak opresyjnej religii.
BTW 2. Wiele
Mam konto na wykopie od około 10 lat ale nie robię coming outu, bo skala hejtu jest duża, znacznie większa niż w życiu codziennym.


@AnonimoweMirkoWyznania: no tak, standardem wśród użytkowników wykopu są spontaniczne coming-outy na temat własnego życia prywatnego, a ty biedna musisz się powstrzymywać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obraz twojej sytuacji życiowej dla ludzi wokół ciebie jest elementem otoczenia, i mogą na niego reagować lub nie.
@solo_living_yolo: @Stealth: myślę, że w Polsce nie ma rasizmu, a ludzie zazwyczaj patrzą się po prostu z ciekawości czy nawet zagadają z ciekawości. Od 4 lat jestem z czarnoskórą dziewczyną i poważnie głupie komentarze, negatywny stosunek sąsiadów to jakiś chochoł wystrugany przez mitomanów albo osoby próbujące wmówić obcokrajowcom w Polsce, że są DYSKRYMINOWANI I ZNIENAWIDZENI przez tych zaściankowych Polaczków xd

Polska to bardzo tolerancyjny i bezpieczny kraj. Oczywiście i incydenty