Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darek-jg: no właśnie, ale jechałem z dzieckiem i dziękuję za kolizję, wolę jej uniknąć. W teorii jakby na zwykłej drodze jednak we mnie na kolizję i bym zjechał w prawo to też sam bym sobie uszkodził samochód? Najważniejsze aby zrobić wszystko aby minimalizować możliwość uszczerbku na zdrowiu kogokolwiek.
@WMPP: zwykła droga jest szersza więc nie jedziecie na kolizję chyba że np wyprzedza twoim pasem to wtedy oczywiście jego wina ale tu obaj jechaliście jak najbliżej krawędzi jezdni. W takiej sytuacji się zatrzymujesz i jak on walnie to bedzie jego wina
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wymijanie na wąskiej drodze
Niektóre wąskie drogi uniemożliwiają bezpieczne wyminięcie się dwóch pojazdów. Kierowcy są zobowiązani do zachowania bezpiecznego odstępu, a w razie potrzeby nawet zjechać z drogi. Jednak przepisy w żaden sposób tego nie regulują, więc obowiązuje… kultura?

Nie do końca, bo na niektórych tego typu drogach i w niektórych ich fragmentach nie ma miejsca na zjechanie, chyba że w zarośla lub w głębokie dziury. Czy kierujący jest zobowiązany do narażania
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@darek-jg: @KrolOkon: zawsze się zatrzymuje jak widzę że jest miejsce po mojej stronie, w tym przypadku jedyne miejsce było po jego stronie. Jak wjechałem w wąski odcinek to on był jeszcze przed skrzyżowaniem i mógł zjechać z drogi. Dopiero po chwili były dwa wyjścia - on staje w zjeździe i ja przejeżdżam, albo ja staje i albo on cofa albo ja cofam...