Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@stefan_pmp: @zamioculcas: @wogx: @SmakoszKotow:

Ani to, ani tamto, ani nic z tego co napisaliście :)

Do protokołu (tradycyjnego/pisemnego) dyktuje sędzia. Nie są dyktowane dosłowne wypowiedzi przesłuchiwanych, tylko to co sędzia każe zaprotokołować protokolantowi. A sędziowie nakazują protokołować w taki sposób, bo to stara szkoła, żeby było możliwie krótko i precyzyjnie.
Do protokołu (tradycyjnego/pisemnego) dyktuje sędzia. Nie są dyktowane dosłowne wypowiedzi przesłuchiwanych, tylko to co sędzia każe zaprotokołować protokolantowi. A sędziowie nakazują protokołować w taki sposób, bo to stara szkoła, żeby było możliwie krótko i precyzyjnie.


@Bover: xD sorry, ale pracowałem jako protokolant i pisze się na bieżąco to co mówi osoba, a sędzia przedyktowuje tylko jeśli jest to strasznie nieskładne
@stefan_pmp: Jak składasz wyjasnienia czy tam zeznania w sądzie czy na komisariacie to protokół jest zawsze zapisywany w taki sposób, żeby zdania były jasne i proste. Najlepiej bez zdań złozonych. Wtedy jest mniejsze pole do interpretacji.
Miałem okazję 2 razy opowiadać zdarzenia na policji i chyba 3x w sądzie. Jak nie jesteś przyzwyczajony to siłą rzeczy walniesz jakiegoś lapsusa.
Ty powiesz "poszedłem kupić papierosy do żabki a tam była jakaś kobieta