Wpis z mikrobloga

złapałem kapcia wczoraj w rowerze (pierwszy raz od 20+ lat). Czy w dzisiejszych czasach łata się dętki czy kupuje nowe? Czy na taka wymianę trzeba się umawiać, czy robią to od ręki? Ja #!$%@?, kiedyś nastolatkowie własnymi rękoma domy budowali a tera opony w rowerze nie moga wymienić, beka co.
#rower #rowery
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@yolow71: jeżeli masz 2 ręce i odróżniasz koło od opony to darowałbym sobie serwis. 10 min roboty. Najbezpieczniejsza opcja to nowa dętka- kosz nieduży. Delikatnie się zwiększa jak nie masz łyżek do zdjęcia opony. Łatanie opłaca się jak masz porządny zestaw naprawczy. Ja łatam tylko w trasie jak złapie gumę. Potem po powrocie do domu i tak detke zmieniam a połatana leci do szuflady na czarna godzinę. Pamiętaj tylko o uformowaniu
@yolow71: serio myślisz oddać rower do serwisu bo ma kapcia? Siodełko jak będziesz chciał obniżyć też polecisz żeby ktoś to zrobił?
zaklej tą co masz, kup zapasową i woź ze sobą.
@yolow71 sam wymień a jak nie jesteś pewien to serwis bo coś może siedzieć w oponie i jak wyrzucisz nową dętkę to znów się przebije, jak tego nie znajdziesz
Btw jaki rower? Tzn typ?
@SkwarSki: ale tu gadamy z perspektywy ew. klienta nie serwisu. Oczywiście że serwisowi będzie zależało żeby jak najwięcej prostych dobrze płatnych zleceń łapać.
Jeżdżąc na rowerze koniecznie trzeba umieć wyminić dętkę, miedzy innym żeby właśnie nie musieć płacić serwisowi 25zł za kilkanaście minut roboty, ale przede wszystkim żeby w razie "w" w nie musieć nieś roweru do serwisu.
@yolow71: jakieś dwa dni temu na zajęciach z czwartoklasistami podchodzi do mnie dzieciak i mów: na poprzednich zajęciach mówił pan, żeby rower serwisować przed sezonem, to sobie przeserwisowałem. Załatałem dętkę i wyregulowałem hamulce. Ja lekko w szoku - co sam to zrobiłeś? Oponę sam zdjąłem i zakleiłem, a linki to tato mi WD-40 popryskał i pokazał jak się reguluje. Wie pan, na internetach jest dużo tutoriali i można zobaczyć jak takie
@yolow71: Jeżeli częstotliwość przebijania Ci się utrzyma, to śmiało kupuj nową i z głowy, koszt to ~10 zł. Jeśli jednak planujesz trochę częściej jeździć po gwoździach, to spróbuj sam załatać, nic trudnego. Mój ekonomiczny zestaw naprawczy to jedna stara dętka i jedna tubka butaprenu, a jak chcesz być bardziej pro i żeby się wykopki nie śmiały, to kup gotowca (łatki + SPECJALISTYCZNY klej), cena zbliżona do dętki.