Wpis z mikrobloga

kupiłam mieszkanie deweloperskie z #hossa i ze wzgledu na metraz nie mialam nawet mozliwosci dokupu miejsca parkingowego
pocieszalam sie tym, ze pod blokami sa miejsca parkingowe a dzis postawili tam znak o platnej strefie od 6 do 22 (nie jest to działka miejska)
ktos wie, czy deweloper ma prawo zrobic cos takiego? czy ma obiazek sprzedawac chociazby abonamenty dla mieszkancow? czy po prostu moze pozbawic mnie mozliwosci parkowania pod moim mieszkaniem za #!$%@? pół miliona cebulionów
#patodeweloperka #gdansk #mieszkanie
  • 36
@bekazpisu: Jeżeli mówisz o Garnizonie, a na pewno o nim mówisz, to jest to teren wspólnoty i oczywiście że mogą zrobić prywatną strefę parkowania, nie ma obowiązku sprzedawać abonamentów. Jak chciałeś trzymać furę to trzeba było szukać mieszkania z miejscem parkingowym
@bekazpisu: Współczuję... U mnie też jest płatny parking dla gości pod blokiem, ale nie było ograniczeń przy zakupie miejsca postojowego, więc nie ma takiej lipy... Trudno to zmienić dopóki deweloper ma większościowe udziały w nieruchomości, a nawet jak i sprzeda większość mieszkań to nadal trudno, ponieważ od początku blokiem zarządza administracja wyznaczona przez dewelopera, a zmiana administracji niestety też jest trudna, bo trzeba to przegłosować 50% mieszkańców, a ludzie zazwyczaj mają
@bekazpisu: Wprowadzając się tam w drugim etapie 5 lat temu ciekawsze było jeszcze to, że ten parking był wtedy reklamowany przez Hossę, jako lekarstwo na bardzo małą ilość miejsc na tym terenie. Gdy wskazywałem, że pierwszy i drugi etap mają bardzo mało miejsc, pani radośnie podsumowała, że to przejściowe i pokazywała duży parking z trzeciego etapu. Już od jakiegoś czasu wiedziałem, że Hossa zrobi z tym parkingiem to samo co na
Dziwi mnie jednak ten zakaz zakupu miejsca


@Pantegram: Każdy etap tej inwestycji to 2 wieże z 16 kondygnacjami mieszkalnymi po 8-9 mieszkań na piętro. Daje to ~250-290 mieszkań dla każdego z etapów. Nie mam teraz pod ręką dokładnych planów hali garażowej, ale wydaje mi się, że miejsc w hali jest mniej niż mieszkań. W pierwszym etapie słyszałem ploty, że limitami się nie przejmowali i są tam osoby posiadające po kilka miejsc.
@Pantegram: @VGT: Ta ustawa o MPZP jest dziurawa jak sito i da się ją obejść na tysiące różnych sposobów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Problemem tym zajął się nawet Rzecznik Praw Obywatelskich w roku 2007, ale niestety nie przyniosło to żadnego efektu: https://bip.brpo.gov.pl/pliki/12196703640.pdf

Jednym z przykładów z najbliższej okolicy może być np. Skwer Morena, który z tego co wyliczyłem powinien posiadać powyżej 100 miejsc postojowych. Na początku
Ostatnio tamtedy przejezdzalem to sobie myslalem, ze chyba tylko studenciaki i rowerowcy tam mieszkaja. Mie wyobrazam sobie mieszkania w miejscu, gdzie nie mam co zrobic z autem :