Wpis z mikrobloga

najważniejsze, to mieć dobre życie


@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: to jest już skutek kultury i cywilizacji, nie natury. Tak samo antykoncepcja jest efektem logicznego myślenia, zdolnością przewidywania skutków naszych decyzji etc. Odwracasz kota ogonem, nie mając żadnych do tego podstaw
  • Odpowiedz
Zadaniem natury i każdego gatunku jest przeżyć, ergo rozmnożyć się. Każdy organizm do tego dąży,


@rzuf22: w naturze nie ma żadnych "zadań" xD A organizmy nie dążą do przekazania swoich genów.

Organizmy po prostu mają potrzebę ruchania, czego skutkiem ubocznym jest płodzenie potomstwa. Organizmy które potrzeby ruchania nie mają albo są homoseksualne - nie przekazują swoich genów dalej - dlatego w kolejnych pokoleniach utrwala się popęd.

potrzeba ruchania się jest spowodowana
  • Odpowiedz
to jest już skutek kultury i cywilizacji, nie natury.

@rzuf22: nie natury? W sensie zwierzęta i ludzie w pierwszej kolejności nie dążą do tego, żeby czuć się bezpiecznym, najedzonym, zadowolonym, żeby zaspokoić potrzebę seksu czy ciepła? Wydawało mi się, że organizmy dążą do zaspokojenia swoich indywidualnych potrzeb, a nie jakiś wyimaginowanych "celów natury".

To Twoje "cele natury" są wymysłem człowieka i filozofii
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Też mi się wydaje że świat np 1mld ludzi, żyjących sobie spokojnie w najlepszych regionach planety, cieszący się niemal nieograniczonymi zasobami które daje nam technologia, świetna edukacją, medycyna i długa średnia życia w stabilnej populacji. To sporo lepszy deal niż, ludzki ul 100mld ludzi i walka o ostatniego białkowego batona w jakimś dormitorium pod ziemią.
  • Odpowiedz
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: cele natury jak to ładnie określiłeś a no to dlatego się ruchasz to dlatego jest z tego ta wątpliwa przyjemność a dlaczego to jest ? a no dlatego, żeby sie rozmnożyć. Wszystko jest wypadkową tych biologicznych mechanizmów a nie odwrotnie. Tak jesteśmy niewolnikami ewolucji mimo jakiś tam świadomości pewnych procesów( ͡° ͜ʖ ͡°) W naturze wszystko ma swój cel a ty jesteś tylko niewolnikiem. Jeszcze chciałem
  • Odpowiedz
w naturze nie ma żadnych "zadań" xD


@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: Są, nazywają się popędami

A organizmy nie dążą do przekazania swoich genów.


@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: Nie, wcale xD

Organizmy po prostu mają potrzebę ruchania, czego skutkiem ubocznym jest płodzenie potomstwa.


@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: Ponownie powtarzasz bzdury, gdzie ponownie mylisz skutek z przyczyną.

Organizmy które potrzeby ruchania nie mają


@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: Rozmnażają się na przykład bezpłciowo i dalej przekazują swoje geny, utrwalając gatunek

albo są homoseksualne
  • Odpowiedz
@shavack: Przecież napisał, że obowiązkiem państwa jest umożliwić wychowanie. Obecnie państwo tego nie uniemożliwia - nie ma gwarantowanych miejsc w przedszkolach, żłobkach, jakiś miejsc, żeby oddać dzieciaka i np. móc sobie w sobotę wieczorem iść do kina czy teatru. Jest problem z ideą urlopu macierzyńskiego (nie każdy chce zatrudnić kobietę w wieku rozrodczym, niektóre też słyszą, że nie mają prawa rodzić, bo przecież są potrzebne w pracy), z samą ciążą (w
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Nie po to nasi przodkowie tworzyli ten świat, żeby go rozwalić. Jak coś budujesz to tego nie #!$%@?. Od razu żeby odbić argument o niszczeniu środowiska - ludzie nie rozwalają planety bo mają ją w dupie, tylko dlatego bo nie są świadomi tego że wyrządzają jakieś znaczące szkody, gdyż pojedynczy człowiek ma mikroskopijny wpływ na środowisko. Skoro mi ktoś dał życie to czemu mam odebrać możliwość życia innym w przyszłości?
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Przedłużenie gatunku to przedłużenie grupy, z którą się identyfikujemy, do której należymy. Odczuwamy to jako przedłużenie nas samych, naszego sensu istnienia, jestestwa. Pamiętaj że jak umierasz to zostawiasz po sobie świat, w którym żyją ludzie ci bliscy, znajomi, lubiani. Dla nich choćby chcemy pozostawić ten świat.
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: Nie po to nasi przodkowie tworzyli ten świat, żeby go rozwalić.


@Mikka: wyginiecie ludzkości nie rozwali świata.

Skoro mi ktoś dał życie to czemu mam odebrać możliwość życia innym w przyszłości?


Nie można odebrać czegoś nieistniejącej osobie.

@kubako: To po co żyjesz? Przecież i tak czeka cię koniec. Idź i przestań marnować czas na bezsensowną egzystencję.


Nie mogło zabraknąć i standardowego "idź się zabij xD"

Ja #!$%@?ę, chociaż
  • Odpowiedz
wyginiecie ludzkości nie rozwali świata.


@Antybristler: Mówię o rzeczach które na nim stworzyliśmy.

Nie można odebrać czegoś nieistniejącej osobie.


Ale można komuś dać. Ktoś mi kiedyś dał i jest w pytke ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@kubako akurat ludzki umysł nie jest w stanie pojąć czegoś takiego jak nieskończoność, czego potwierdzeniem są twoje słowa. Serio, mówienie o kosmosie i że napewno się skończy jest śmieszne. Jesteś/jesteśmy jaskiniowcami którzy chcą zrozumieć wszechświat? Pokaż mi chociaż że masz dyplom z astrofizyki...
  • Odpowiedz