Wpis z mikrobloga

Polska 3 raz z rzędu zajęła OSTATNIE miejsce wśród krajów UE w rankingu ILGA Europe mierzącym poziom równouprawnienia osób LGBTI w Europie. Oznacza to, że Polska jest krajem, którego prawodawstwo traktuje osoby LGBT+ najgorzej w całej Unii. Wstyd

Pełen raport wraz z metodologią tutaj: https://www.ilga-europe.org/rainboweurope/2022
BartStaszewski - Polska 3 raz z rzędu zajęła OSTATNIE miejsce wśród krajów UE w ranki...

źródło: comment_1652339669LMeMvBfjdNNS5by6qyoq7D.jpg

Pobierz
  • 483
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Serghio: To nie jest punkt, do którego się odnosiłeś i dobrze o tym wiesz. Zadaje sobie pytanie po co to robisz? Mnie też wiele razy przyłapano na pisaniu głupot i w najlepszym przypadku przyznawałem rację, w najgorszym po prostu było mi wstyd i kończyłem dyskusję. Natomiast nie rozumiem ludzi, którzy potem jeszcze w to brną, robią oczywiste fikołki i starają się przepchnąć jakąś alternatywną rzeczywistość.
  • Odpowiedz
@Serghio: To skoro już przyznałeś, że źle przeczytałeś ten raport to jeszcze wskaż, gdzie punktowane jest coś takiego:

Jak to jest, że jak 13 latek będzie mógł bez zgody rodziców zmienić płeć (bo taki jest zapis punktowany w tym raporcie),
  • Odpowiedz
@Ekspert_od_niczego: Odpowiadam jeszcze raz, bo widzę, że staszewski usunął mój komentarz (nic dziwnego jeśli się nie ma argumentów, a gra na emocjach).
Proponuję gonić kraje rozwinięte najpierw pod kątem ekonomicznym, a dopiero później zająć się sferą obyczajową kiedy nie będziemy mieli na co pieniędzy wydawać jak na Zachodzie i sobie będzie można rozwiązywać problemy trzeciego rzędu. Wielu zwyczajnych gejów i lesbijek odcina się od tęczowców, bo to tylko ośmiesza homoseksualizm.
  • Odpowiedz
@AugustinTarrou: Jeżeli jestem w stanie dobrze przetłumaczyć poniższe zdanie:

Legal gender recognition procedures exist for minors, covers when a legal measure for accessing legal gender recognition is available for minors and provides consistent results.


To znaczy, że w Polsce według tego raportu powinny istnieć procedury prawne "uznawania płci" dla
  • Odpowiedz
@93michu93

Czyli było tak: Margot zatrzymała bezprawnie samochód z jakimiś naklejkami, po czym pobiła jego kierowcę, 40 innych osób stało obok


Nie, zupełnie nie było tak. I nie wiem, czemu piszesz o takich urojeniach, skoro już opisałem, że to kompletnie dwie różne sprawy, dziejące się w innym miejscu innego dnia.
  • Odpowiedz
@93michu93 Nagroda Złotego Goebbelsa sam jest pisowskim Goebbelsem, któremu wielokrotnie udowadniano manipulacje i kłamstwa. Źródło zerowej wartości.

W Polsce aktywiści LGBT są równi wobec obowiązującego prawa oraz chronieni przed dyskryminacją tak jak każdy inny obywatel.


Kłamstwo.
  • Odpowiedz
@Kenjiy Nie trzeba zmieniać konstytucji, bo ona tego nie zabrania. Wypowiada się na ten temat wielu prawników.

Dzieci nie mają pełnej zdolności do czynności prawnych, bo nie są w stanie podejmować autonomicznych decyzji i żadne prawo tego nie zmieni.
  • Odpowiedz
W Polsce aktywiści LGBT są równi wobec obowiązującego prawa oraz chronieni przed dyskryminacją tak jak każdy inny obywatel.

Kłamstwo.


@Ekspert_od_niczego: aha, czyli Sebix moze wyjsc np. na ulice tluc gosci z flaga i nic mu nie grozi? Hetero sa lepiej chronieni? Czegos homo nie moga?

Również kłamstwo. Państwo chroni przed mową nienawiści ze względu na wyznanie, narodowość, płeć i rasę. Nie orientację seksualną. Godek ma pełne prawo powiedzieć: geje chcą adoptować dzieci po to, by je gwałcić, chociaż gdyby ktokolwiek powiedział coś takiego o katolikach,
  • Odpowiedz
@Serghio: Zdanie dobrze przetłumaczyłeś, ale nie ma czegoś takiego, że 13-letni Wojtek idzie do urzędu i bez zgody rodziców sobie wybiera płeć, co wynika z opisu do punktu o ograniczeniach wiekowych. Niemcy otrzymały za to punkt, chociaż wymagają zgody opiekuna w przypadku nieletnich, a dla dzieci decyzji sądu rodzinnego. No ale trudno, żebyś to wiedział, skoro pewnie odpaliłeś na szybko tę listę i skopiowałeś kilka haseł, żeby pooburzać się na
  • Odpowiedz
@RedSensej

Proponuję gonić kraje rozwinięte najpierw pod kątem ekonomicznym, a dopiero później zająć się sferą obyczajową


Ale niby dlaczego, skoro można obie te rzeczy robić równocześnie? Gonimy kraje rozwinięte gospodarczo od ponda 30 lat i w tej sferze zaszły rewolucyjne wręcz zmiany. Tymczasem w sferze obyczajowej jeśli cokolwiek się zmieniło, to jedynie na gorsze. Może czas wprowadzić chociaż głupie związku partnerskie? Głosowanie zajmie dwie godziny. A to naprawdę jest ważniejsze dla wielu obywateli niż np. pusta deklaracja o potępieniu jakichś działań sprzed 100 lat.
  • Odpowiedz
@Serghio

które dlaczego by nie


Dlatego, że to zboczenie łamiące podstawową zasadę akceptacji społecznej stosunków seksualnych, czyli dobrowolność. W Holandii małżeństwa wprowadzono ponad 20 lat temu. Istnieje tam jakakolwiek większa organizacja, która coś takiego by proponowała?
  • Odpowiedz
@Ekspert_od_niczego: Myślę, że ważniejsze jest to czy będzie co zjeść ze swojej pensji i czy w pracy pracodawca nie łamie praw pracowniczych.
"Ale niby dlaczego, skoro można obie te rzeczy robić równocześnie? Gonimy kraje rozwinięte gospodarczo od ponda 30 lat i w tej sferze zaszły rewolucyjne wręcz zmiany" - bzdura, nie było żadnych rewolucji. Standard życia wzrósł trochę (albo średnio, umiarkowanie).
Związków partnerskich zapewne się nie wprowadza, bo zaraz będą oczekiwania, żeby też wprowadzić małżeństwa i prawo do adopcji dzieci. Zapewne u notariusza można załatwić taką sprawę, no ale trzeba na siłę wywalczyć konkretne regulacje prawne.
Osoby lgbt stanowią 1% społeczeństwa (homoseksualiści jako ogół pewnie 3-5%), nie widzę powodu, żeby dla malutkiego ułamka robić taki rozgardiasz. Ja też należę do pewnych mało popularnych nisz społeczeństwa, ale nie płaczę na ulicy z tego powodu. Jeśli jest się w mało licznej grupie społecznej to logiczne jest, że nikt nie zwraca uwagi na problemy tej grupy. Tak działa demokracja - denerwujące, ale prawdziwe.
Myślę, że większe problemy psychiczne mają homoseksualiści, którzy mają potrzebę afiszować się w miejscach publicznych niż zwyczajni homoseksualiści, którzy nie budują na swojej orientacji swojego wizerunku.
Nie, nie ma monopolu. Ruch ten ma ambicje wypowiadania się za wszystkich homoseksualistów, a nie każdy sobie tego życzy. Inni homoseksualiści mają to gdzieś, bo po prostu są normalni i nie muszą opowiadać całemu światu o
  • Odpowiedz