Wpis z mikrobloga

Polska 3 raz z rzędu zajęła OSTATNIE miejsce wśród krajów UE w rankingu ILGA Europe mierzącym poziom równouprawnienia osób LGBTI w Europie. Oznacza to, że Polska jest krajem, którego prawodawstwo traktuje osoby LGBT+ najgorzej w całej Unii. Wstyd

Pełen raport wraz z metodologią tutaj: https://www.ilga-europe.org/rainboweurope/2022
BartStaszewski - Polska 3 raz z rzędu zajęła OSTATNIE miejsce wśród krajów UE w ranki...

źródło: comment_1652339669LMeMvBfjdNNS5by6qyoq7D.jpg

Pobierz
  • 483
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AugustinTarrou: Dobrze, dobrze.

W oficjalnej broszurze tej dziwnej organizacji napisali wprost, że zaleca się, aby bez ograniczeń wiekowych była możliwość zmiany rodzaju płci w osobistych dokumentach według własnych przekonań.

Tyle mi wystarczy, żeby wiedzieć co myśleć, na temat tej szopki.

Tak jak pisałem do innego użytkownika, to by było już na tyle, pozdrawiam wszystkich uciśnionych w tym kraju.
  • Odpowiedz
@Ekspert_od_niczego: mów do słupa a słup d--a, tracisz czas dyskutując z urojeniami betonu, którego przerosło zapoznanie się z raportem dot. PL opiewającym na 4 (słownie: cztery) strony A4 i wtórnymi analfabetami, którzy go nie zrozumieli. Każdą obaloną przez Ciebie bzdurę natychmiast zastąpią kolejną. Ich nie obchodzą fakty, które nie legitymizują ich uprzedzeń. Szkoda klawiatury
  • Odpowiedz
@RedSensej

Myślę, że ważniejsze jest to czy będzie co zjeść ze swojej pensji i czy w pracy pracodawca nie łamie praw pracowniczych.


Ale przed tym faktycznie broni prawo. A przed problemami w przypadku śmierci wieloletniego partnera - nie.
  • Odpowiedz
@Ekspert_od_niczego: otóż nie, bo raczej ten zakolak wsławił się obrażaniem polskich strażników granicznych i żołnierzy oraz innymi wyciągniętymi z d--y i rozdmuchiwanymi do granic możliwości wypowiedziami szkodzącymi Polsce :)
  • Odpowiedz
W oficjalnej broszurze tej dziwnej organizacji napisali wprost, że zaleca się, aby bez ograniczeń wiekowych była możliwość zmiany rodzaju płci w osobistych dokumentach według własnych przekonań.


@Serghio: Z tego co widzę w tej broszurze również jest mowa o ewentualnym uczestnictwie przedstawicieli ustawowych w procesie, więc to nadal nie jest tak, że 13-letni Wojtek idzie do urzędu i coś załatwia bez zgody rodziców. Nie wstyd Ci?
  • Odpowiedz
w takim razie wystarczy wyjechać do krajów gdzie jest lepiej. Wszyscy zadowoleni.


@szatanskii: przypomnij sobie ten komentarz jak będziesz narzekał na jakiekolwiek regulacje prawne w Polsce. Albo w ogóle na cokolwiek. I wtedy po prostu wyjedź do kraju, gdzie jest inaczej.
  • Odpowiedz
@lort: ok, oczywiście nie czułbym się komfortowo w takiej sytuacji, ale serio robić aferę o takie pierdoły, jakby mało zmartwień było.
Z resztą mnie to w ogóle nie interesuje w sumie. Niepotrzebnie coś pisałem, mi się tu dobrze żyje względnie.
  • Odpowiedz
ale serio robić aferę o takie pierdoły,


@szatanskii: dla każdego co innego może być pierdołą/ważną sprawą. Jedni robią konferencje prasową, bo i, się powieszenie jakiejś flagi nie podoba inni co roku protestują o strzelanie w sylwestra a jeszcze inni robią wpis na mirko bo tysiące osób nie może dziedziczyć po swoich życiowych partnerach albo odwiedzać ich w szpitalach i dostawać informacje medyczne. No ale im wszystkim można zawsze powiedzieć: "nie
  • Odpowiedz
@szatanskii: nie chodzi mi o samo traktowanie, bo co za różnica, co sobie randomek napisze. Za to bawi mnie to, że jak tylu ich tu pisze, że nikogo to nie obchodzi to tym samym sami udowadniają, że jednak wielu obchodzi. A najbardziej tych z bólem d--y XD
  • Odpowiedz
@Ekspert_od_niczego: Prawo chroni tylko w teorii, coś takiego jak PIP właściwie nic nie robi, ale ok.
4 razy bogaciej się żyje w Polsce niż 1989? Błagam, co za bełkot. Koszty życia też znacznie wzrosły. Co z tego, że teraz się kupi 3 razy więcej bochenków skoro za wynajem mieszkania się wywali ponad połowę pensji (nie mówiąc już o kupnie własnego M - to w końcu "dobro luksusowe" i nie wolno tego Polakowi mieć). Przykład z autami też z d--y. Co z tego, że teraz jest 22,5 mln aut a wtedy było 5,2? Dzisiaj i tak większość to gruzy.
W przypadku śmierci wieloletniego partnera gdzie partnerstwo potwierdzono notarialnie wszystko powinno być respektowane. Jeśli obecnie jednak nie jest respektowane, to powinno to być zmienione. Ale żadnych adopcji czy małżeństw - to nie jest potrzebne.
Odnośnie % ilości osób homoseksualnych i osób to są to moje własne szacunki. 3-5% homoseksualistów to dosyć realna liczba, gdzie 1/3 lub 1/5 to osoby lgbt jako pewne ekstremum całej puli homoseksualistów (wcześniej pisałem o 1% lgbt w całym społeczeństwie). W naturze mniej więcej też są takie proporcje odchyleń od normy.
Nie rozumiesz, z perspektywy demokracji 5% to nadal mało (zakładając, że homosiów jest faktycznie tak dużo, bo te 5% to takie maksimum, które strzeliłem). Ustawa o gwałcie to kwestia politycznej gierki, nie było realnie dużo ruchów postulujących tę kwestię. Zresztą, cała inba z TK to też teatrzyk polityczny, bo TK nie orzekł niczego przełomowego tylko potwierdził publicznie obecny stan prawny nt. aborcji w Polsce. Podwyżki dla lekarzy, pielęgniarek, rolników i górników też szkaluję. Ja zasadniczo nie lubię uprzywilejowania grup społecznych.
Różnica jest taka, że katolicy mają dużą procesję raz do roku (Boże Ciało), nie potrzebują aż tak częstego potwierdzania przez wielokrotne doświadczenie. Poza tym, zdecydowanie częściej modlitwy są w świątyniach. Może środowiska tęczowe też niech sobie przeżywają w zamkniętych budynkach typu
  • Odpowiedz
@RedSensej

Prawo chroni tylko w teorii, coś takiego jak PIP właściwie nic nie robi, ale ok.


Twoja opinia. Ja w ogóle jestem przeciwnikiem istnienia odgórnych praw pracowniczych, więc o czym my mówimy. Kwestia kompletnie trzeciorzędna.
  • Odpowiedz