Wpis z mikrobloga

@rybak17: w jaki sposób masz podłączony monitor do maca? Kablem czy Apple TV? Bo szukam jakiegoś rozwiązania podłączenia drugiego ekranu, ale chce żeby to wyglądało ładnie i estetycznie i szukam rozwiania.
Macbooka masz cały czas podłączonego do ładowania?
też miałem jedynkę, polecam przejść na wersje 3 ale niedługo ma podobno wyjść 3S więc radzę poczekać


@rybak17: nie mam zwyczaju zmieniać sprzętu zanim się zepsuje, a moja jedynka działa perfekcyjnie od 5 czy 6 lat. Poczekam aż padnie.
@rybak17: @KierownikW10: No tak, Magic Mouse to nieporozumienie totalne, wiadomo :) ale w mx master (mam jedynkę z donglem i te najnowsza wersje 3 „for Mac” tylko na BT) i scrollowanie czy ruchy kursora są dla mnie o wiele gorsze niż w przypadku touchpada/trackpada; ta same myszki na windowsie działają spoko, a na macOS (nawet na MacBooku m1) kursor ma jakąś dziwna akcelerację plus tak jakby czasami tracił klatki/rwał; już
@pustko: Miałem wcześniej MX Keys ale mi się nie sprawdziła. Tą kupiłem ze względu na Touch ID i układ US jak w macbooku i thinkpadzie.

@blackphoenix: U mnie zdegradowała się obudowa. Sprzedałem ją na OLX i kupiłem nową.

@bacanahali: Ładowarka MagSafe Duo

@simonides: Mam wykupiony iCloud i trzymam tam pulpit i dokumenty.l, dodatkowo Time Machine. Testowałem też Synology i Qnapa ale po LAN nie działało to za szybko.
macbooki mają takie gówniane klawiatury, że lepiej podpiąć zewnętrzną?


@Ranger: modele M1 mają całkiem spoko klawiatury, zdecydowanie lepsze od tych mega nisko profilowych.