Wpis z mikrobloga

@DurzyHarakter30: hmmm, no w sumie niby ten ram spoko, ale to chyba zależy jaka rozdziałka, jedynie w jakimś 4k się to użyje może, mam rtx 3070 8gb i w 3440x1440 nie zauważyłem aby coś używało te 8gb

na rtx 3070 masz ten RT jednak, a to całkiem fajna sprawa, no i dlss, ja w 3440x1440 w grach na rtx 3070 jak są dlss gram płynnie po 60-80+ fps gdzie w natywnej
@DurzyHarakter30: @Labovsky: przecież dlss to jest genialna rzecz, tak samo jak RT, amd pewnie jeszcze kolejne dwe edycje kart zajmie aby zbliżyć się do podobnego poziomu co nvidia w tej kwestii pewnie

co do vram tak jak pisałem - grasz w 4k? bo jak nie to te 12gb nie użyjesz nawet za bardzo, i żeby nie było nowsze gry też średnio to wykorzystają, bo do pewnego poziomu te wrzucanie tekstur
@Jurigag: Pojemność VRAM określa też poniekąd to, jak długo karta będzie przydatna do grania w wyższych ustawieniach. Dobrze to widać po testach starszych kart, gdzie Radeony także dzięki większemu VRAM po prostu dłużej pozwalają grać w sensownych ustawieniach.
@Labovsky: no tak, ale jak ci napisałem - obecnie te 8gb w 1080p/1440p starczy ci na kolejne kilka-kilkanaście lat, dopiero jak wejdą rozdzielczości 8k/16k i zaczną wrzucać w grach tekstury w wyższej rozdzielczości to wtedy dopiero to zacznie być używane tak naprawdę vram typu 12-16gb, bo obecnie w większości gier masz tekstury do 4k, nikt wyższych nie wrzuca bo nie mają one większego sensu
@Jurigag: Ta różnica wydajności to głównie przez szybszą pamięć a nie szybsze zegary. Używane są moduły 18 Gbps zamiast 16 Gbps co zwiększa przepustowość przy takiej samej pojemności. Sory za odpowiedź na tygodniowy post ( ͡° ͜ʖ ͡°)