Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, czy jest tu ktoś z paranoicznym zaburzeniem osobowości lub z cechami, które mogłyby na to wskazywać?
Od psychiatry wiem, że powinnam chodzić na psychoterapię, jednak, niestety, nie stać mnie na nią, a na darmową grupową nie mogę aktualnie chodzić przez brak czasu. Jak sobie inaczej z tym radzić?
Biorę lek antydepresyjny na lęk i działa, z czego się bardzo cieszę, bo jeden problem z głowy. Z poczucia niepokoju przeszłam na złość/smutek i inne emocje, które są odpowiedzią na jakiś "atak" na moją osobę. Jestem na tym punkcie przewrazliwiona, dużo analizuje.
Zdaje sobie sprawę, że mocno przesadzam, ale to uświadomienie niewiele pomaga

#psychologia #psychiatria

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #627a9af9f16e39602d4d241b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 4
  • Odpowiedz
na darmową grupową nie mogę aktualnie chodzić przez brak czasu.


@AnonimoweMirkoWyznania: Brak czasu jest rzeczywistym problemem nie do przeskoczenia, czy to zwykła wymówka? Bo jeśli pytasz o "chałupnicze" metody to one też zjadają czas i mogą być co najwyżej wsparciem w terapii, ale jej nie zastąpią.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: To chodź kiedy ci pasuje. Ja na grupową chodziłem nieregularnie. Jak tak się zastanawiam to chyba tylko trzy osoby z mojej grupy były na wszystkich spotkaniach. Oczywiście jeśli nie jest to problem dla terapeuty prowadzącego.
W terapii grupowej najszybciej załapiesz i przećwiczysz zdrowe zachowania. W sumie to nawet jakbyś zakręciła się za grupą dda/ddd to nie byłoby głupie( wg mnie of course). Takie grupy są praktycznie w każdej gminie w
  • Odpowiedz