Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, co czeka wasze miasta za 20 lat?
Wiadomo, Wrocław i Poznań grają w innej lidze. Alternatywnie podałem Zieloną Górę i Szczecin.

Zielona Góra:
-planowana kopalnia miedzi na południe o miasta, o wartości 15 miliardów dolarów
-miasto 200 km od Berlina, 150km od Poznania
-coraz więcej firm IT
-sporo zieleni i przestrzeni na ewentualną zabudowę

Szczecin:
-blisko do Niemiec
-planowany port kontenerowy w Świnoujściu
-planowana żegluga po Odrze

#wroclaw #zielonagora #poznan #szczecin

Jakie miasto ma najciekawszą przyszłość?

  • Zielona Góra 27.1% (104)
  • Szczecin 20.6% (79)
  • Wrocław 33.3% (128)
  • Poznań 19.0% (73)

Oddanych głosów: 384

  • 44
@Panicz_Lustereczko: no, Szczecin to na pewno zaliczy skok z tym portem kontenerowym, żeglugą po Odrze czy gazoportem. Co prawda Świnoujście, ale to jest to samo xD

Zielona mi coś świeci, że w najbliższych latach również będzie wystrzał ze względu na perfekcyjną lokalizację, ale również ludzie z większych ośrodków mogą się przenosić, bo ich zwyczajnie nie będzie stać na życie we Wrocławiu czy Poznaniu przy tych cenach nieruchomości, ale też i kosztach
@Omicron: przeciez wiadomo ze wykopki beda brandzlowac sie do wroclawia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pomijajac Poznan, stawiam na Szczecin, ma wiecej przemyslu i potencjalu do rozwoju. Tylko musza wybudowac w koncu jeszcze jeden most, bo jak beda tak sie rozrastac to bedzie mozna umrzec w korkach prawo-lewobrzeg
Zielona Dziura nie ma perspektyw dla innych branz niz IT
@Omicron: Wrocław żeby miał ciekawą przyszłość musiał by przejść wielomiliardowe inwestycje na które porostu nie ma kasy. I nie mówię ty o akcjach typu naprawy torowisk za 80 milionów zł czy puszczeniu 4 "nowych" linii autobusowych jadących po tych samych trasach co już istniejące, tylko o wielkich inwestycjach. Najzwyczajniej w świecie przy obecnej infrastrukturze i architekturze kończą się możliwości rozwoju miasta aby to spełniało jakieś przyzwoite normy komfortu dla mieszkańców. Komunikacja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Future_Prime_Minister_of_Poland: Poznań to był mocny w latach 90tych od tego czasu rozwija się słabo w stosunku do innych miast. Wrocław przez Ukrow będzie słaby do mieszkania min przez zaniżanie stawek. Zielona oprócz Falubazu nic tam nie ma, chociaż nawet on dostosował się do miasta i jedzie w 1szej lidze.
@sEB-q: kamienice należałoby burzyć, te które utrudniają rozwój infrastruktury, likwidacja kostki, budowa metra. Mi się wydaje, że po prostu jest tam za ciasno. Oglądałem Wrocław przez ostatnie dni i wręcz mi się odechciało. Ciasnota, korki, tłok, hałas, stare obdrapane kamienice.
@djsun: do Szczecina trochę daleko mam, 270km, ale może warto spróbować sobie tam życie układać ;) kto wie