Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, co czeka wasze miasta za 20 lat?
Wiadomo, Wrocław i Poznań grają w innej lidze. Alternatywnie podałem Zieloną Górę i Szczecin.

Zielona Góra:
-planowana kopalnia miedzi na południe o miasta, o wartości 15 miliardów dolarów
-miasto 200 km od Berlina, 150km od Poznania
-coraz więcej firm IT
-sporo zieleni i przestrzeni na ewentualną zabudowę

Szczecin:
-blisko do Niemiec
-planowany port kontenerowy w Świnoujściu
-planowana żegluga po Odrze

#wroclaw #zielonagora #poznan #szczecin

Jakie miasto ma najciekawszą przyszłość?

  • Zielona Góra 27.1% (104)
  • Szczecin 20.6% (79)
  • Wrocław 33.3% (128)
  • Poznań 19.0% (73)

Oddanych głosów: 384

  • 44
@Omicron: Bywam często we Wrocławiu i w Szczecinie, to może się wypowiem o tych miastach. Aktualnie Wrocław jest w zupełnie innej lidze pod względem rozwoju miasta, to wiadomo. Szczecin za to konsekwentnie od wielu lat się rozwija. Wiele terenów wcześniej zaniedbanych teraz jest rewitalizowanych. Lata błędnej polityki odsuwania miasta od wody teraz są odwracane, no całkiem fajnie się tam robi. Do tego jest działająca komunikacja miejska w znacznie lepszym stanie, niż
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@aegispolis: bywam we Wrocławiu i Szczecin bardziej się rozwija od kilku lat. Nadgonił to co spierd... Jurczyk. Tyle inwestycji chyba oprócz Wawy nigdzie nie znajdziecie. Dobrze ktoś wyżej napisał że to Zagłębie IT. Zwrócić trzeba jeszcze na położenie i to że terenów inwestycyjnych jest multum i bliskość Berlina. Mnóstwo osób pracuje też zaraz za granicą więc można zarabiać w Euro a wydawać w złotówkach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@uka_chr: Szczecin buduje SKM i jest na dokończenie tej inwestycji straszne ciśnienie. To największy projekt który dofinansowuje Unia jeżeli chodzi o transport publiczny w PL
Dobrze ktoś wyżej napisał że to Zagłębie IT.


@djsun: No z tym to bym nie przesadzał akurat. Pod względem ofert pracy to Szczecin nadal gra w drugiej lidze, nie za wiele jest tych miejsc pracy, poza takimi kołchozami, jak Tieto czy Home. Generalnie to właśnie rynek pracy jest dla mnie głównym argumentem na nie dla Szczecina :P
@djsun: Uwierz mi, mam dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przecież ja nie mówię, że w Szczecinie nie ma żadnych ofert pracy, tylko że to nadal bardzo mało w porównaniu do Wrocławia, Poznania, Warszawy czy Krakowa. A już szczególnie, jakbyś chciał robić coś więcej, niż webdev.
@Omicron: Poza tym Zielona Góra nie jest typowo miastem dla ludzi kochających wielkomiejkie życie. Ci wszyscy którzy mówią że to wieś, nie wiedzą że to jej najwieksza zaleta. Dodatkową zaletą jest to że spokojnie można żyć i mieć dobrą pracę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Omicron: jak Zielona Góra cie kusi kopalnią miedzi, to sobie kup mieszkanie w Polkowicach albo Lubinie, taniej, a dużo kopalń. Poza tym ta kopalnia ma być chyba koło Nowej soli, więc 20 kilometrów od zielonej.
BTW ciekawe czy już kghm odkupiło koncesje i cała sprawa się już rozeszła czy dalej idzie info, że to prywatna firma postawi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ladzik: to ma być podobno deal po prostu, kghm odkupi koncesje, spółka się ucieszy i tyle xd tam jakiś pisowiec w zarządzie siedzi, więc tu tylko o hajs idzie