Wpis z mikrobloga

Pamiętacie pierwsze dni wojny na Ukrainie i to co się działo tutaj wtedy na tagu? Odświeżałem tag co chwila a i tak pokazywała się informacja o 50'ciu nowych wpisach. Co chwila ktoś wrzucał filmiki jak Rosjanie bombardują miasta na Ukrainie, jak samoloty i śmigłowce przelatują nad przedmieściami Kijowa, czołgi przekraczają granicę. Człowiek miał wrażenie że to koniec jak widział jak hordy zła wbijały od strony Krymu w głąb Ukrainy a w moment dotarli pod Kijów. Potem całe szczęście wiele się zmieniło i kto by pomyślał parę miesięcy temu że teraz będziemy się śmiać z Rosji i jej "potęgi" wojskowej. Kiedyś to było...
#ukraina #rosja #wojna #nostalgia
Pobierz Kadet20 - Pamiętacie pierwsze dni wojny na Ukrainie i to co się działo tutaj wtedy na...
źródło: comment_1652115339RuicmSZlbD4d47FGlHmDpc.jpg
  • 27
@Kadet20: wracałem z roboty i pierwsze pytanie "Kijów się trzyma?". I tak aż do plotki o kotle pod Kijowem. Ale się ucieszyłem, jak się dowiedziałem że Ukraińcy zaczynają tam wygrywać. Chyba trzeciego czy czwartego dnia napisałem że chyba Ukraińcy zaczynają przegrywać i zostałem słusznie wyśmiany przez wykop. Było to chyba po fałszywej wiadomości o utracie Summów przez Ukrainę.
@KeroZ: Czas płynie, emocje opadają. Przez pierwszy tydzień pół Polski pojechało na granicę po Ukraińców. Trzema samochodami dwuosobowa rodzina jechała w otwarte ramiona prywatnych osób które chciały pomoc. Dzisiaj, po ponad dwóch miesiącach już nie jest tak kolorowo. Ludzie wracają do własnych spraw a za kilka miesięcy znowu sobie przypomną co zostało z naszego kraju i jak bardzo mamy przesrane.
@Kadet20 może od dwóch tygodni, może trochę dłużej, wcześniej przed atakiem co wieczór śledziłem na żywo sytuację i po przebudzeniu rano brałem od razu telefon do ręki, by sprawdzić, czy nadal nic się nie dzieje.
W dniu ataku szef zespołu w pracy przywitał nas pytając "jak się trzymacie w nowej rzeczywistości?".
@Kadet20: pamiętam jak z tydzień wcześniej była data podana przez jakąś gazetę czy portal jako data ataku i było siedzenie na tagu czekając na początek wojny, listy obecności itp. Powiedziałem chwilę, położyłem się i pomyślałem "oj Ty głupi cns, przecież Rosja nie zaatakuje i nie będzie żadnej wojny iks de" ( ͡° ʖ̯ ͡°)