Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 82
226 810 + 21 = 226 831

Pierwsza w życiu przejażdżka #szosa. Wrażenia pozytywne, tylko ręce, szczególnie nadgarstki, trochę cierpiały przez nową pozycję, ale pod koniec trasy już powoli to mijało, pewnie więc kwestia przyzwyczajenia.
Trudno na razie wyrzuć #rower, ale uczę się. Całe życie na mieszczuchach a ostatnie kilka lat to mtb, więc dla mnie taki rower to nowość kompletna!

PS. Chyba już należę do zamkniętego kręgu stowarzyszenia kolarzy, bo dziś jadący chop na baranku krzyknął do mnie "cześć!". xD gdzie wcześniej jak jeździłam mtb to pies z kulawą nogą nie wykazywał zainteresowania xD

#rowerowyrownik #rower

Skrypt | Statystyki
gramwmahjonga - 226 810 + 21 = 226 831

Pierwsza w życiu przejażdżka #szosa. Wrażen...

źródło: comment_1651929050RlrTxinTBhOQ43CFfm7S3C.jpg

Pobierz
  • 33
@Hipodups: nie, ale jestem dość niska, a mniejszego roweru nie było już niestety...(samo znalezienie takiego malucha zajęło mi kilka miesięcy)

jak będę oddawać rower na przegląd poproszę by kierownica poszła niżej. niestety, wiele więcej nie można zrobić - albo urosnąć, albo nie jeździć nigdy szosą, obie rzeczy wykluczone xD
@gram_w_mahjonga: ja miałem ostatnio podobnie (tylko w drugą stronę) z nadgarstkami jak kupiłem MTB, ale po kilkuset kilometrach organizm się przyzwyczaił do innego chwytu kierownicy i pozycji na rowerze niż na szosie. U ciebie powinno być podobnie tylko zadbaj o ergonomię ustawienia siodełka. W necie jest mnóstwo filmików jak w prosty sposób je ustawić, wysokość i przód/tył w stronę kierownicy.

Kolarze szosowi się pozdrawiają, staram się też to robić jak jeżdżę
@Zkropkao_Na:

XS, mniejszych już nie było, więc dla genetycznego #!$%@? (150 cm), który pragnie jeździć szosą albo dupa albo tak.
A i tak w serwisie jeszcze mi ucieli rurę, bo na minimum było ciut za wysoko.

Niestety, na wszystkich rowerach tak mam. Kocham jeździć rowerem, ale nawet najmniejsze rozmiary są ciut za duże.
ręce, szczególnie nadgarstki, trochę cierpiały przez nową pozycję, ale pod koniec trasy już powoli to mijało, pewnie więc kwestia przyzwyczajenia.


@gram_w_mahjonga: nie bagatelizuj, jak kupiłem gravela miałem podobnie, skończyło się 2 miesięcznym niedowładem dłoni. I też polecam odżałować kasę na bike fitting.