Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 82
226 810 + 21 = 226 831

Pierwsza w życiu przejażdżka #szosa. Wrażenia pozytywne, tylko ręce, szczególnie nadgarstki, trochę cierpiały przez nową pozycję, ale pod koniec trasy już powoli to mijało, pewnie więc kwestia przyzwyczajenia.
Trudno na razie wyrzuć #rower, ale uczę się. Całe życie na mieszczuchach a ostatnie kilka lat to mtb, więc dla mnie taki rower to nowość kompletna!

PS. Chyba już należę do zamkniętego kręgu stowarzyszenia kolarzy, bo dziś jadący chop na baranku krzyknął do mnie "cześć!". xD gdzie wcześniej jak jeździłam mtb to pies z kulawą nogą nie wykazywał zainteresowania xD

#rowerowyrownik #rower

Skrypt | Statystyki
gramwmahjonga - 226 810 + 21 = 226 831

Pierwsza w życiu przejażdżka #szosa. Wrażen...

źródło: comment_1651929050RlrTxinTBhOQ43CFfm7S3C.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gram_w_mahjonga: przełóż podkładki nad mostek, kierownica będzie niżej. Na oko masz też baranka za bardzo pochylonego w dół. Przekręć go ku górze, wtedy będziesz trzymać kierownicę z mniej wykrzywionym nadgarstkiem (bardziej neutralna, naturalna pozycja) i bedzie od razu bardziej komfortowo :)
  • Odpowiedz
@gram_w_mahjonga: masz kierownicę bardzo wysoko w stosunku do siodełka, możesz mieć przez to nadgarstki nienaturalnie pochylone do przodu kiedy trzymasz je na manetkach. Ja bym się pobawił wysokością mostka jak radzi @k3lt i zrobił krótką jazdę testową czy jest lepiej. Możesz przełożyć sama w 5 minut z pomocą klucza imbusowego nr. 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gram_w_mahjonga: nie wiem na ile jesteś w temacie ale też w czasie jazdy zmieniaj sobie chwyt na kierownicy.

Dodatkowo dobre rękawiczki też nieco pomagają w tym żeby dłonie się nie męczyły.

No i to co wyżej:
Poczytaj jak dopasować rower do siebie albo od razu na bikefitting.
Klamkomanetki też wydają się nieco za nisko.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@gram_w_mahjonga: a które "wszystko"? :D
Jeśli kark to może być kwestia przyzwyczajenia, na szosie nie jeździ się niestety jak na mieszczuchu w pionie. Jeśli tyłek to podstawowym pytaniem jest czy był robiony pomiar rozstawu kości kulszowych i na tej podstawie dobrane siodełko. A jak wszystko pozostałe to niekoniecznie bikefitting (chyba że się śpieszysz na jakiś wyścig), tylko ustawić komponenty zgodnie ze sztuką i przeprowadzać zmiany stopniowo. Podstawowa wiedza o tym jak
  • Odpowiedz
@catroaster: plecy głównie i ramiona - reszta w miarę ok, nowa pozycja dla mnie - więc dam czas na przyzwyczajenie. Najważniejsze, że wiem od teraz jak zmieniać układ siodełka, kierownicy itp już i będę już sama kombinować w razie wu. Nigdzie mi się nie spieszy, dłuższe trasy planuje dopiero na czerwiec lub lipiec. To nie rower pod #!$%@?ę, ale by robić kilometry i czuć prędkość ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz