Wpis z mikrobloga

Jest sobota, ciepełko i słoneczko więc czas zająć się ogrodami ( ͡º ͜ʖ͡º) A pierwszym krokiem do pięknego ogrodu jest wszystko sobie przemyśleć i rozplanować.

Zimą pracowałam nad takim oto projektem na bardzo standardowej działce (700m2 z bliźniakiem). Moja klientka chciała mieć ogród w którym będzie spędzać dużo czasu z całą swoją dużą rodziną (trójka dzieci i pies). Miał przypominać sielskie wakacje na wsi u babci. Dlatego jest tu dużo kwiatów, swobodne kształty rabat i... sznurek na pranie.

Taras zostanie oszklony i będzie można z niego korzystać także zimą. Jest też miejsce na saunę, ogródek warzywny i maliny, nowoczesna rzeźba ogrodowa i misa z wodą. Podjazd i ścieżki będą wykonane z takiego rzadziej spotykanego materiału jakim jest łupek granitowy (tańszy od kostki granitowej, ale szlachetniejszy od bruku i daje ten "włoski" feeling)

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie ogólnie ogrodów, szukacie rad odnośnie roślin itp to tradycyjnie odpowiem na wszystko w komentarzach ()

Więcej można sobie obejrzeć na www.dariakostaniak.com

#ogrodnictwo #ogrod #budujzwykopem #remontujzwykopem #rosliny #poznan #chwalesie
Pobierz kjut_dziewczynka - Jest sobota, ciepełko i słoneczko więc czas zająć się ogrodami ( ͡...
źródło: comment_1651911232JGKjSbLjl5hHDD40pAuTEh.jpg
  • 88
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kjut_dziewczynka: Z nieba mi spadlas.

Mam dość spora działkę w Bieszczadach i jest z nią ogromny problem w kwestii koszenia.
Zdezerterował mi na ten sezon pracownik więc szukam rozwiązania bo nie widzi mi się jeżdżenie 500 km żeby skosić trawę.

Czy polecasz jakieś rośliny które mogłyby zastąpić trawę (zaznaczam że tam tylko trawa rośnie jak poje***a) takie które by nisko rosły i mogły by wizualnie ja zastąpić a jednocześnie nie wymagały
@kjut_dziewczynka: Pytanie z innej beczki. Stosujesz, albo masz może doświadczenie z tymi chodnikami-ścieżkami ze sypanego i ubijanego, ale luźnego żwirku? Nie chodzi mi o te super-duper nowoczesne nawierzchnie, gdzie żwirek jest sklejany jakimiś żywicami, tylko takie tradycyjne po prostu solidnie zrobione i mocno zagęszczone (teraz są do tego różne tam plastikowe stelaże wzmacniające itd.) Jeśli tak, czy to jest praktyczne? Niby takie tradycyjne i przyjazne środowisku rozwiązanie, ale zastanawiam się jak
@niecodziennyszczon tak, ja bardzo lubię te tradycyjne żwirowe ścieżki. Rzeczywiście, trzeba je trochę uprzątnąć z liści czasem, wygrabić lub wydmuchać, kruszywa raczej się nie dosypuje. Kluczem jest dobrze wykonana nawierzchnia, razem z podbudową i warstwowym ubijaniem, tutaj wielu ludzi popełnia błąd i później narzeka na jakość tej ścieżki
@kjut_dziewczynka: Hej, w czym projektujesz i robisz wizualizacje? Myślę nad spróbowaniem swoich sił i ogarnąć swój ogród. Znam dość biegle SketchUpa ale jakoś średnio mi się on widzi do ogrodów szczególnie że nie mam za mocnego kompa, a ilość polygonow w niektórych modelach z 3d warehouse mnie przeraża ( ͡° ͜ʖ ͡°)