Wpis z mikrobloga

Jest sobota, ciepełko i słoneczko więc czas zająć się ogrodami ( ͡º ͜ʖ͡º) A pierwszym krokiem do pięknego ogrodu jest wszystko sobie przemyśleć i rozplanować.

Zimą pracowałam nad takim oto projektem na bardzo standardowej działce (700m2 z bliźniakiem). Moja klientka chciała mieć ogród w którym będzie spędzać dużo czasu z całą swoją dużą rodziną (trójka dzieci i pies). Miał przypominać sielskie wakacje na wsi u babci. Dlatego jest tu dużo kwiatów, swobodne kształty rabat i... sznurek na pranie.

Taras zostanie oszklony i będzie można z niego korzystać także zimą. Jest też miejsce na saunę, ogródek warzywny i maliny, nowoczesna rzeźba ogrodowa i misa z wodą. Podjazd i ścieżki będą wykonane z takiego rzadziej spotykanego materiału jakim jest łupek granitowy (tańszy od kostki granitowej, ale szlachetniejszy od bruku i daje ten "włoski" feeling)

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie ogólnie ogrodów, szukacie rad odnośnie roślin itp to tradycyjnie odpowiem na wszystko w komentarzach ()

Więcej można sobie obejrzeć na www.dariakostaniak.com

#ogrodnictwo #ogrod #budujzwykopem #remontujzwykopem #rosliny #poznan #chwalesie
kjut_dziewczynka - Jest sobota, ciepełko i słoneczko więc czas zająć się ogrodami ( ͡...

źródło: comment_1651911232JGKjSbLjl5hHDD40pAuTEh.jpg

Pobierz
  • 88
@kjut_dziewczynka: Mieszkam w terenie podgórskim. W jednym miejscu ( jakieś 4 metry muszę zrobić rabatę dwustopniową. Pierwszy taras około 5 cm wysokości a drugi już na zero z trawnikiem. Nie lubię takich mini skarp. Chyba faktycznie dam dwie kantówki drewniane.
@maur tutaj klientka miała swojego wykonawcę z jakąś swoją technologią, gdzie ściany ze szkła są rozsuwane. Dach natomiast chciała pokryty dachówką i ogrzewanie podłogowe (choć mi się bardziej podoba też szklany)
@agaciksa mnóstwo roślin jest trujących (w sprzedaży np. wciąż jest naparstnica którą się można wręcz poparzyć), hortensje są popularne bo mają duże kwiatostany i kwitnie późnym latem podczas gdy większość rodzimych roślin kwitnie wiosną
@invit trzeba było się zasłonić przed sąsiadami (bo tutaj jest gęste osiedle bliźniaków i sąsiedzi z każdej strony) więc żeby zrobić taką zielona oazę drzewa są dookoła ogrodu. Plus ogród ma wystawę południową więc żeby nie było skwaru potrzebne są drzewa