Wpis z mikrobloga

JAK MĄDRZE SKOMPLETOWAĆ ZESTAW NAPRAWCZY NA ROWER?

Tak jak wyżej, wziąłem się troszkę poważniej za rower, plany są ambitne i nie chciałbym nikogo obciążać jeżdżeniem po mnie, bo zatrzymała mnie jakaś mała awaria. Chciałbym się przygotować na małe awarie, pomóżcie mi skompletować wyposażenie zestawu naprawczego na rower. Docelowo wszystko ma mieścić się w sakwie pod siodelkiem, więc rekomendacje co do sakwy również mile widziane.

Na logikę, może się przydać:

zapasowa dętka
łyżki do wyjmowania dętki
mała pompka
rękawiczki chirurgiczne (na wypadek potrzeby ciągania się z łańcuchem)
zestaw kluczy ampulowych
jakiś mooltitool albo kombinerki?
kilka trytytek

Co więcej? Jakieś klucze?
Może dodatkowo jakiś mały zestaw na wypadek wywrotki lub wypadku? Żel na stłuczenia, plastry, opatrunek, bandaż, jakieś tabletki (na rozwolnienie, przeciwbólowe, jakie jeszcze?)
Awaryjny baton i jakaś gotówka?

Nie zależy mi na gotowym zestawie, chyba że kilka osób zgodnie coś poleci.
Czekam na rady bardziej doświadczonych rowerzystów.

#pierwszapomoc #rower #rowery #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #sport i dla zasięgu #kwadraty i #gruparatowaniapoziomu
Pobierz depcioo - JAK MĄDRZE SKOMPLETOWAĆ ZESTAW NAPRAWCZY NA ROWER?


Tak jak wyżej, wziąłem...
źródło: comment_1651863769kdPgoBty8wDIqy2PqLuzZ9.jpg
  • 24
zestaw kluczy ampulowych

jakiś mooltitool albo kombinerki?


@depcioo: crankbrothers m19 i masz wszystko do podstawowej naprawy roweru w trasie, oprócz kombinerek. Dokup łatki, bo zapasową dętkę też możesz przebić. Do tego zapakuj awaryjną dychę, żeby było w razie czego na picie i batona. Warto mieć ze sobą zapasową spinkę do łańcucha

Żel na stłuczenia, plastry, opatrunek, bandaż


@depcioo: Bez przesady, bo zaraz będziesz potrzebował ogromnej sakwy, a nie malutkiej podsiodłówki.
rękawiczki chirurgiczne


@depcioo: Raczej warsztatowe. Takie lateksowe w mig porwiesz i tyle z nich będzie.
Co brać to trochę zależy od roweru i od tego jak daleko chcesz jeździć. Np. jak nie masz osi z szybkozamykaczami to musisz mieć klucz do odkręcenia koła bo inaczej dętki się nie przydadzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Takie lateksowe w mig porwiesz i tyle z nich będzie.


@4833478: naucz się pracować w rękawiczkach ( ͡° ͜ʖ ͡°

Żel na stłuczenia, plastry, opatrunek, bandaż, jakieś tabletki (na rozwolnienie, przeciwbólowe, jakie jeszcze?)


@depcioo: bez przesady. Nawet jak pojedziesz na miesiąc to zawsze znajdziesz aptekę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja mam multitoola z imbusami, łyżki do opon, dętkę, łatki do dętki, skuwacz do
@depcioo: pompka jakiś zefal przypinany do ramy. Kupowałem z 8 lat temu to nie powiem jaki model. Sakwa średnio udana to nie polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z tą apteką to zadaj sobie pytanie jak często łapie cię nagły ból albo sraczka na rowerze, żeby trzeba było wozić aptekę pod dupą
@depcioo: jeszcze weź sobie koc termiczny, krzesiwo i tabletki do uzdatniania wody, bo nigdy nic nie wiadomo co się może wydarzyć na 40 kilometrowej trasie.


@Im_from_alaska

Masz rację, rzeczywiście wszystko może się zdarzyć. Polecisz jakiś namiot i śpiwór na rower?

A tak poważnie, to nie mam pojęcia o jakim naboju mówisz
@depcioo: nie wiem po co kompletowac taki zestaw, jesli nie zamierzasz jezdzic w trase na kilka dni, przejechalem ponad 20k km na szosie i zlapalem 3 gumy i raz mi lancuch sie rozpia xd, ja jezdze tylko z kurtka przeciwdeszczowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) nawet 300km, wystarczy przeglad w zaufanym serwisie rowerowym raz w roku bo z tym tez moze byc roznie