Wpis z mikrobloga

Mam mieszkanie 55m2, pale ekogroszkiem a w zasadzie to paliłem bo przy tych cenach to staje się powoli totalnie abstrakcyjne nie spalałem jakichś wielkich ilości węgla na okres zimowy ~ 1.5 t. I teraz mam do was pytanie. Czy jest to w jakiś sposób opłacalne ( bardziej niż wungiel ) i wgl możliwe żebym dał radę zimą ogrzać mieszkanie powiedzmy grzejnikami olejowymi czy konwektorowymi itd ( jest mnóstwo rodzajów ) . Myślałem o powiedzmy dwóch sztukach grzejników i grzać sobie cyklicznie pomieszczenia. Blok mam ocieplony i dosyć dobrze wygrzany. Co myślicie ?
#ogrzewanie #dom #mieszkanie
  • 9
  • Odpowiedz
@Normalny_normik zmień podejście do tematu. Przeliczamy kaloryczność paliwa inaczej ile KW uzyskasz za jaką cenę i niestety nie ogrzejesz taniej prądem bo masz COP 1:1 węgiel może drogi ale taniej wyjdzie od grzania samym prądem. Jeśli chcesz faktycznie coś poprawić a nie masz kasy na dużą inwestycję (pompa ciepła) to załóż klimę z funkcją grzania tam masz COP 2-2.5 więc już nie jest tak tragicznie a koszty za najtańszą to okolice 5tys
  • Odpowiedz