Wpis z mikrobloga

Mam dwa interpretery (I1 i I2). Do I1 zainstalowana jest biblioteka "XYZ" (zbuildowana). W I2 mam natomiast niezbuildowaną bibliotekę "XYZ" (widać cały kod). Na swoim kompie pracuję na I2, ale wprowadzam pewne zmiany, które chciałbym z pewnych względów sprawdzać na komputerze z I1. Czy jak dokleję fragment kodu z niezbuildowanej wersji I2 do zbuildowanej wersji I1 to czy interpreter I1 będzie w stanie odczytać ten fragment kodu? Czy muszę tworzyć nowy interpreter I3 i tam korzystać z wersji niezbuildowanej?

#python #pytanie
  • 6
@piotrb w zbuildowanej wersji widać jedynie nazwy funkcji i klas, nie widac ich ciała tak jakby, tego co mają w środku. W niezbuildowanej widzę cały kod swojej biblioteki zarówno nazwy funkcji i klas, ale również każda linijkę kodu.
@Tytyka
@piotrb i w tej niezbuildowanej wersji napisałem kilka linijek kodu, które powiedzmy u mnie działają. Ale na drugim kompie chce sprawdzić czy też działają. Normalnie musiałbym stworzyć nowy interpreter, przenieś folder z biblioteka ze swojego kompa na ten drugi i odpalić. A chciałbym sprawdzić tylko ten fragment kodu dodany i czy jak to wkleje do zbuildowanej wersji to czy Python będzie działał.
@Tytyka: Jeżeli dobrze rozumiem co chcesz zrobić, to tak. W pythonie masz ponadto w pełni dynamiczne typy, czyli w trakcie wykonania możesz dokleić coś np. do klasy. Małe ale: jeżeli „zbuildowana wersja” to nazwy funkcji, które środowisko odczytuje to tam nie za bardzo można coś dokleić.