Wpis z mikrobloga

Czy tablica rejestracyjna powieszona w taki sposób jest legalna? Czy jest na to jakiś przepis? Nie można zarzucić, że tablica jest nieczytelna - nic nie jest zasłonięte, tablica dobrze widoczna. Z łatwością każdy poda numery rejestracyjne. Oczywiście prawo się interpretuje, dlatego pytam czy tablica musi być czytelna na "pierwszy rzut oka", czy jakiś przepis to reguluje?
#prawo #prawojazdy #pytanie
Zdjęcie postowal @limitless93
Pobierz
źródło: comment_1651442287Yu06eUUTV9zTGcPGPIBgwk.jpg
  • 17
@czarny_i_zly: dla mnie informacje pisane do góry nogami to zaprzeczenie czytelnosci. Ale to juz sad by musial rozstrzygnac, czy przepisów powinno byc 10 razy wiecej, niz juz jest, bo jak nie dodasz "do góry nogami" to sobie ludzie beda interpretowac jak im sie podoba przepisy.

Czasem jak marzę o uproszczeniu przepisow w Polsce, to sobie przypominam, ze jak ludziom powiesz, ze nie powinni srac do paczkomatu, to zarzadają przepisu dotyczacego srania
@mazaken: My nie dyskutujemy o nieznajomości prawa, a o tym, czy prawo nakazuje znajomość liter i cyfr, czy tylko utrzymanie tablicy w czystości i czytelności. Zapłaciłeś za tablice, masz obowiązek je uczepić w odpowiednim miejscu, czepiasz. Równie dobrze mogłyby być na niej hieroglify, pochodzisz z północnych Chin.
@czarny_i_zly: ja wolniej czytam tekst do góry nogami, ty nie? Jak skad masz wiedziec xD hahaha. A jak kogos zamordujesz, to powiesz w sadzie, ze jestes debilem i nie rozumiesz pojevia smierci, a poza tym nie umiesz czytac wiec nie znasz przepisow xD? Kazdy ma to w dupie. A sad sie zapyta, jak w takim razie wypelniles wniosek o rejestracje. #!$%@? taguj #januszeprawa takie wywody xD.

A jak Ci to przyniesie
@mazaken: Chłopcze, to jest czysto teoretyczna dysputa o czymś, co zagrożone jest mandatem w wysokości 100zł, mniej, niż niezakrycie mordy szmatą jeszcze dwa miesiące temu. Zagrożone jest wtedy, gdy nie masz tablicy lub ją zakrywasz. Ty masz ją odkrytą, zamontowaną w prawidłowym miejscu, czytelną, oryginalną, z naklejką z urzędu. Wg mnie taka tablica spełnia wszelkie wymagania prawa. To, że ty wolniej czytasz tekst do góry nogami nie oznacza, że jest on
Masz zapewnić czytelność tablic, a nie 'łatwą czytelność'.


@czarny_i_zly: xD hahahha.nie masz zapewnic łatwa czytelność, ani sraką czytelnosc, masz stosowac sie do norm. A jak ci jakis sad uzna, ze z przepisow nie wynika norma, ze montowanie #!$%@?-wie-jak jest złe, no to sukces. Ja obstawiam, ze kazdy sąd podczas wykładni powola sie na regułę celowościowa i stwierdzi, ze ten przepis jest po to, zeby tablica byla przymocowana normalnie. Ale normalka rzecza