Wpis z mikrobloga

Tutaj ranking z poprzedniego roku odnośnie postrzegania społeczności LGBT w Europie. Obrazek sobie trzeba powiększyć.

Smuci pozycja państw niemieckojęzycznych i Włoch, ale te kraje w sumie zawsze były w każdej dziedzinie życia do tyłu. No a ponoć państwa niemieckojęzyczne taaakie tolerancyjne jak wykopki mówią? ;)

Ciekawa sytuacja w Grecji, na Węgrzech i w innych państwach Europy środkowo-południowej. Najlepsze się okazują kraje z monarchiami konstytucyjnymi (ciekawe dlaczego...) i niezmiennie Malta.
Jak widać monarchia konstytucyjna to najlepszy ustrój dla Europy, a nie jakaś tam federacja na kształt Niemiec.

#teczowepaski #geje #europa #neuropa #ankieta #lgbt #lesbijki #transplciowosc #ilga #niemcy #austria #rozowepaski #niebieskiepaski #podpaski (xD)
Xing77 - Tutaj ranking z poprzedniego roku odnośnie postrzegania społeczności LGBT w ...

źródło: comment_16513027652Uj9JCuHaRhrtCKqZlKO8l.jpg

Pobierz
  • 9
@Xing77: Nnie to bardziej zastanawiają takie kraje jak Ukraina, Łotwa czy Litwa, czy Bałkany, że niby są lepsze niż Polska (jaka by ona tu nie była), to trochę uważam, że stoimy ciut wyżej jeśli chodzi o postrzeganie tęczowych
@sked: Czy ja wiem...
Polska może się taka wydawać, ale jak dla mnie wcale tak nie jest. Biorąc pod uwagę, że większość społeczeństwa to kobiety, to nie powiedziałbym by sytuacja osób LGBT była lepsza niż na przykład na Wschodzie.
@EvilToy Wyjaśnisz?
@Xing77: W kilku krajach byłem, trochę we wschodnich krajach mieszkałem i no nadal uważam, że stoimy wyżej - chociażby patrząc na kulturę życia, miejsca, jakieś eventy czy „widoczność” par homo w przestrzeni publicznej
@sked: Nie zaprzeczę, że nie. Mnie jednak chodziło o to, że polska scena LGBT w większości składa się z kobiet, i przez to nie mogę stwierdzić, że jest to lepsze dla samych gejów.
te kraje w sumie zawsze były w każdej dziedzinie życia do tyłu


@Xing77: Zależy z której strony patrzysz. Jak dla to tylko Włochy z krajów Europy Zachodniej przejawiają jakiś poziom zdrowego podejścia do LGBT.

rak to rak, nie ma się z czego cieszyć
@malyalewarjat: 22% przy zachowaniu wpływów pedofilskiego Watykanu to raczej nie jest zdrowe podejście. Zależy też jak podchodzisz do społeczności LGBT.
Nie ma się z czego cieszyć właśnie w przypadku Włoch. Masz rację. Choć to dziwne by taki kraj nie był bardziej akceptujący.