Wpis z mikrobloga

Ale ty wiesz, że to ma tak działać? Że trzeba dehumanizować przeciwnika, żeby w człowieku nie włączały się automatyzmy z empatią? To jest studium prowadzenia nowoczesnych wojen od pierwszej wojny światowej, żołnierze nie chcą zabijać, w Wietnamie na jednego martwego żołnierza przypadało kilka tysięcy wystrzelonych pocisków i to nie przez słabe wyszkolenie czy niską celność a przez to, że większość ludzi nie chce zabijać a morderstwo to zawsze mocne obciążenie psychiczne.


@Tasde: Sam sobie odpowiedziałeś, dlaczego do tej wojny doszło. Przez 8 lat Putin dehumanizował Ukraińców pokazując ckliwe foty zmasakrowanych donbaskich dzieci (i to wg Ciebie było złe), a teraz to samo robią Ukraińcy i jest ok.

może zechcieć w jakikolwiek sposób współczuć ruskim a nie ma czego bo to bandyci którzy zaatakowali niepodległy
  • Odpowiedz
@EM_Ha: Brawo ukropolanie, cieszycie japy do filmu z mordowania pod cyrkową muzyczkę. ( _)
"No AlE tO RuSscy NaPadLI więc zamienię sie w psychopatę haha ZDECHŁO GÓWNO"
  • Odpowiedz
@krasa: Pamiętaj ze zranienie to większy sukces niż zabicie. Po pierwsze zranienie to już eliminacja z pola walki, po drugie, ranny obciąża armie, bo jednym musi się zająć kilka osób, po trzecie najczęściej skończy się amputacja i kalectwem, co obciąży gospodarkę i zdemoralizuje narod.
W realiach ruskich, pewnie tego próbują uniknąć wiec soldat albo dostaje kule od swoich, albo jeszcze przez pare godzin się wykrwawia w błocie.
Czy mi zal?
  • Odpowiedz
@hidd3n13: Czyli to już nie jest polskie zachowanie kiedy nie jarają mnie takie żałosne filmy?
Ty mi tu śmierdzisz ruskim szpionem, nie zrobisz z naszego narodu barbarzyńców! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz