Wpis z mikrobloga

@TP53: Co nie zmienia faktu, że własną pracą udało im się zajść jeszcze wyżej.
Masz cała masę osób z odziedziczonym majątkiem, które nie osiągnęły kompletnie nic, a nawet takich którzy ten majątek straciły.
  • Odpowiedz
@TP53: mnie bardziej bawi panienka od Theranosa. Była taka bidna z takiej robotniczej rodziny że jej 'tuition money' to było 6 milionów baksów i jak uciekła z uniwerka to rodzice wsadzili je w Thernaosa właśnie. Do tego rozległe koneksje polityczne. Potem miała wspaniałą fazę opowiadania jak do wszystkiego doszła sama.
  • Odpowiedz
O, znowu ten sam obrazek dla debili, już go kiedyś skomentowałem, pozwolę sobie przekleić:

Podpis pod Muskiem ma zerowy związek z rzeczywistością.
Zdanie bardzo krótkie, a i tak zawiera trzy bzdury:

1. ojciec Muska nie był nigdy właścicielem kopalni (wg jego własnych twierdzeń, na które nie istnieje żadne papierowe potwierdzenie, nabył na zasadzie ustnej umowy udziały w prawie do wydobycia, w zamian za co miał dostawać pewien procent wydobywanych kamieni z
  • Odpowiedz
Była taka bidna z takiej robotniczej rodziny że jej 'tuition money' to było 6 milionów baksów


@keton22: 6 mln to był cały początkowy kapitał Theranos, zbierany z wielu źródeł, nie tylko jej pieniądze na studia.
  • Odpowiedz
@texas-holdem: według 'The Dropout' 6mln to była cała kasa jaką dostała od rodziców czyli najwyżej czesne mogło być mniejsze. Niby serial ale z tego co czytałem konkretny fact checking był zrobiony.
  • Odpowiedz
@keton22: Oglądałem Dropout i nie przypominam sobie tezy, że jedynym seed capital Theranos były pieniądze jej rodziców. Ludzie z uniwersytetu (a później członkowie Rady Nadzorczej) też zainwestowali swoje oszczędności przecież.
  • Odpowiedz
@texas-holdem: jest linia dialogowa gdzie Elizabeth się zastanawia skąd ma wziąć więcej kasy żeby móc zrobić prototyp żeby dostać więcej kasy 'bo już od rodziców 6 milionów pożyczyła'
  • Odpowiedz
@keton22: Kurczę, nie będę oglądał drugi raz, ale chętnie zapoznam się z "pozaserialowym" źródłem, wg którego całe początkowe 6 mln pochodziło o jej rodziców. W sumie nawet mnie to specjalnie nie interesuje, ale lubię być precyzyjny.
  • Odpowiedz