Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pracabaza #niemcy #polska #januszexe #chwalesie #zalezie #chemia #medycyna #farmacja #biologia #biotechnologia
#hr
Po 26 latach mogę powiedzieć no w końcu mój trud się opłacił.

Wyjeżdżam z tego #!$%@?łka zwanego Polską i jadę robić do Hansa za euro. To jest coś co przechodzi ludzkie pojęcie, by człowiek który zdobył tytuł magistra inżyniera chemii, zarabiał w Polsce 3100 netto!!! To jak szmatą w twarz.

Uczyłem się przez te 2 lata niemieckiego od 0 by mowić biegle i się opłaciło. Zdobyłem prace przez niemieckie pracuj, gdzie od czapy zaproponowali mi zarobki 3600 euro na ręke jako specjaliście z małym doświadczeniem (plus ofc Polak-robak xD)

Każdemu kto kończył w naszym chlewie studia na kierunkach przyrodniczych, mówię tutaj nie ma co zostawać. Ten kraj to mem. Studiowałem 5 lat by mieć kwalifikacje by godnie zarabiać, a jeszcze te pindy z HR chciały bym tam jakieś cyrki na rozmowie robił xD Niemiec ode mnie tylko chciał to czy umiem to, to i to, i zaoferował stawkę, bierzesz pan tą robotą? Tak wyglada to na zachodzie a w Polsce gorzej niż w lesie.

Kieruje te słowa do wszystkich co studiują przyrodnicze kierunki w tym kraju nie ma przyszłości. Adamedy, Polpharmy, Aflofarmy, gowno dają a nie pieniądz. Nie po to noce nie śpicie by potem zarabiać jak na magazynie.

Pójdźcie na rok do labo, niech was nauczą obsługiwać podstawowe urządzenia a potem wyjeżdzajcie na zachód. Niech w tym kraju gówno a nie specjaliści zostaną. Może potem zobaczą że jak chce się mieć pracowników to trzeba płacić a nie dawać owocowe czwartki xD

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62681a1bbc56f51ffd000088
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: jestem za!
mam podobne wykształcenie i podobne odczucie! stawka w USA w mojej specjalności to 200k+ rocznie, stawka na zachodzie 100k+, stawka u nas 6k brutto miesięcznie.
W tym kraju na godziwe (nawet powiedziałbym przesadzone) zarobki mogą liczyć wśród absolwentów kierunków biologicznych tylko lekarze. Zawsze w razie potrzeby wyciągają strajk z rękawa.
  • Odpowiedz