Wpis z mikrobloga

#gry #pillarsofeternity #rpg
Kiedyś próbowałem tej gierki jak ją dali za darmo na epicu, a teraz kupiłem sobie wersję steamową i chciałbym jej dać drugą szansę. Tylko jedna rzecz odstrasza, nigdy nie grałem w żadnego klasycznego RPG jak Baldur czy Icewind, więc nie wiem co oznaczają te wszystkie liczby, które ciągle napieprzają podczas walki xD Jest jakiś prosty poradnik żeby to zrozumieć czy wymaga to głębszego zgłębienia?
  • 7
graj na luzie. jak nie grasz na najwyższym poziomie to min maxowanie nie jest potrzebne.

Jak wybierzesz klasę to gra podpowiada w które cechy inwestować. Jeśli nie jest to najwyższy poziom trudności i nie robisz konkretnego builda nie musisz schodzić z jakimiś cechami poniżej pewnych wartości. wyjątkiem jest kapłan gdzie źle podpowiada gra i barbarzyńca gdzie wszystkie cechy są najważniejsze i ciężko dokonać wyboru czasem.

Nie zrobisz postaci która jest dobra we
@snoopdogg_tg: No to tutaj podsyłam link do encyklopedii pilarsowej - Silvarena - i opisanego przez niego buildu pieśniarza. Początki mogą być ciężkie (chociaż na normalnym trybie to bez problemu), natomiast jak już wpadnie strofa "Smok wierzgnął..." zaczyna się zabawa :) W cyferki patrzec nie musisz, przedmioty masz na stronie opisane gdzie się znajdują, np. szabla , ale to tez nie jest tak że musisz mieć dokładnie taki zestaw jak opisano. Sam
@snoopdogg_tg: wiem że trochę późno ale w zasadzie najważniejszą rzeczą w tej grze jest posiadanie wysokiej celności na każdej postaci, 90-100 w górę z itemków i talentów + buff kapłana do percepcji + zwoje i parę innych pierdół i gra się sama wygrywa