Wpis z mikrobloga

Witam, mam problem z wysokim napięciem w sieci,przy słonecznym dniu powyżej 253 V i oczywiście wyłącza mi falownik. W nocy jest 242 V, chciałbym złożyć jakieś pismo w celu obniżenia napięcia. W placówce tauronu powiedzieli mi abym złożył wniosek o „montaż i demontaż urządzenia kontrolno-pomiarowego instalowanego w celu sprawdzenia dotrzymania parametrów jakościowych energii dostarczanej z sieci” .

Jako że macie doświadczenie to chce dopytać czy dobrze mi powiedzieli. I czy ten rejestrator to zakładają u siebie czy potrzebują wejść na moją posesje i mieć dostęp do mojej instalacji ?

#fotowoltaika #oze #tauron
  • 13
  • Odpowiedz
@Szukam_Mirabelki: nie zgłaszasz im, że wyłącza Ci falownik tylko, że napięcie w gniazdkach przekracza normę (PN-IEC 60038). Dopuszczalne napięcie to 207 do 253 V dla 95% średnich wartości 10-minutowych okresów ze zbioru tygodniowego. Czyli jak masz zamiar montować ich analizator sieci to czekaj na słoneczny okres aby była pewność przekroczenia.
Możesz nakłamać iż jakiś sprzęt Ci upaliło w domu.

Falownik to oleją cieplutko.

I czy ten rejestrator to zakładają u siebie
  • Odpowiedz
Wyłącz fotowoltaikę i zobacz jakie masz napięcie. Jeżeli wtedy napięcie przekracza 253V możesz wysłać pismo do zakładu, jeżeli masz takie napięcie przy włączonym falowniku to znaczy, że on je podbija i zakład Cię zleje.
  • Odpowiedz
tak u mnie 248V, jak włączam fotowoltaike to potrafi podbić do 258V. Mam długą linie kablową do przyłącza ok 300m, więc kilka % spadku napięcia jest. Przestawiłem falownik, żeby było na Europa Ogólna. Po tych ustawieniech u sąsiada obok nadal napięcie 248V a u mnie 258V na fazie do której jestem przyłączony.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Szukam_Mirabelki: Poproś sąsiadów, by przestawili swoje falowniki z niemieckich standardów (ponad 260)
Pewnie któryś jest nosaczem i chce pompować do sieci nawet gdy nie może ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Edom: Chyba dwa dni temu czytałem tu wątek na głównej, że jakiś elektryk od siedmiu boleści wysadził sobie sprzęt w domu, bo w sieci było ponad 260 w słoneczny dzień, dzięki sąsiadom.
  • Odpowiedz