Wpis z mikrobloga

Cześć!
Niedawno odszedłem z pracy i grubo myślę nad wyjazdem do Holandii. Trochę poczytałem w internecie, ale nie na wszystkie pytania znalazłem odpowiedzi + mam kilka pytań:

1. Jak to w praktyce wygląda jeśli chodzi o zarobki? Czytałem w internecie, że od kwoty brutto będzie mi odciągane lekko ponad 30% wypłaty, trafiłem też na artykuł mówiący o tym, że podatki są zależne od tego w jakiej branży się robi, a kilka tematów niżej trafiłem na jeszcze inne informacje. Teraz się pogubiłem.

2. Czy w pracy typu order picker lub pakowacz trzeba tyrać jak wół, czy jednak jest to w miarę normalna i ludzka praca?

3. Jak na ogół wyglądają warunki mieszkalne? Filmiki na YT są przeróżne i zastanawiam się czy te mieszkania z ogromnym syfem to znaczna mniejszość, czy większość. Mam też zamiar wyjechać z laptopem i konsolą (steam deckiem) i tutaj pytanie czy w ogóle jest sens. Naczytałem się, że ogromna liczba ludzi kradnie tam w opór. Czy jest sens brania ze sobą trochę droższych rzeczy? No i czy w ogóle ma się taki komfort na tyle aby w coś na spokojnie pograć ze znajomymi z Polski na discordzie? Wiem też, że agencje starają się upchnąć jak najwięcej osób do jednego pokoju, ale czy jest jakakolwiek szansa na to abym był sam? Wyjeżdżałbym samemu i średnio widzi mi się spanie obok z totalnie nieznajomą osobą. Tym bardziej, że jest szansa, iż będzie to jakiś patus.

Ogólnie chciałbym gdzieś wyjechać i wydaje się, że właśnie Niderlandy są najlepszym wyborem. w Norwegii jednak szukają tylko osób z fachem, a nie pakowaczy :(
Z góry dzięki za odpowiedzi
#holandia #niderlandy #emigracja #praca
  • 28
@Hemhem 1. Masz odciagany dochodowy, część mozesz odzyskac przy zwrocie. Ubezpieczenie, mieszkanie, czasem dojazd do pracy. Szukaj pracy z nockami, bo bez nich jest kicha. Jak masz np 10e na h, to nicki dadzą ci 50% i juz mozna za tyle robić. Za 15e/h
2. Zapieldol, duzy przemial, musisz miec duża motywacje.
3. Losowe. Ja nie biore cennych rzeczy i nie zostawiam w pokoju.
@Hemhem na pakowaniu pomidorów robilem, dla chłopów zapieprz na kolpaku, dla kobitek spoko praca stoja se tylko i przycinają galazki pomidorow i wrzucaja do opakowan i dostaja tyle samo co chlopy co lataja ze skrzynkami( ͡° ͜ʖ ͡°) Na order picer biegasz jak sam sk... Z wozkiem i ladujesz towary, cisną o normy nonstop
@Hemhem: szukaj pracy gdzie jest te 12,50 - 13 euro chociaż, ja osobiście pracuje w Albert heijn ponad rok, mam fazę c, za nocki wychodzi mi jakies 630 euro także polecam, tylko nie przez otto oczywiście bo tam jebią na hajs
@Hemhem musisz uwzględnić w pit zarobki z Holandii. A także musisz rozliczyc się z holenderskim urzędem skarbowym w ciągu max 5 lat i wtedy dostajesz zwrot. Jak jedziesz na stale i zmieniasz rezydencie to wtedy chyba inaczej, ale ja się nie znam co wtedy.