Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, czy w mojej sytuacji przechodzilibyście jeszcze na stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego? Który bank ma w tej chwili najlepszą ofertę? Mam 370 tys do spłaty (ING) z ratą malejącą. co przy obecnym poziomie WIBOR daje ratę w wysokości około 3,600 zł. Stanowi to około 25% moich (i partnerki) dochodów netto. Nie ukrywam, że powoli zaczynam się tym wszystkim stresować (wiem, że pociąg na stałe oprocentowanie trochę odjechał) i może jest tu ktoś z podobnymi rozterkami co ja.

#kredythipoteczny #nieruchomosci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62631325876dba2c686dbd6e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 20
Ja dziś złożyłem wniosek o stałe, 14dni na decyzje, akurat w tym czasie będzie kabaret glapinskiego i zobacze o ile podniesie stopy. Jak więcej niż mam na stałym to idę w ciemno i refinansuje jeżeli zaczną spadac xd
@kaaban: kto Ci wmówił że jest wysoki? Jest adekwatny do sytuacji. To raz.

Dwa: nawet jesli jest wysoki, kto powiedział że nie będzie jeszcze wyższy?
Niestety.
Będzie.

@Creamfields: Oczywiście, w twojej dyletanckiej głowie będzie

Natomiast jakbyś miał minimalne pojęcie o ekonomii to wiedziałbyś, że nie ma możliwości żeby inflacja 11% utrzymała się przez 5 lat

A głupiomądre pytania "kto ci wmówił" to możesz zadawać u cioci na imieninach, żaden kryzys
@kaaban: jesteś slodko naiwny :) jesteś takim jakby ekonomicznym dzieckiem.

Radzę przechodzić dziś na stałe na 8.naczej za chwilę będziesz brał na 12.

@Creamfields: Który bank ci płaci za naganianie? Może i będzie stałe na 12%, ale nie będzie ono tyle wynosiło przez 5 lat
@kaaban: banki to nie naganiają na stałe, tylko przeciwnie - robią potężne fikoły żeby jak najwięcej zostało na zmiennym bo to oni będą dawcami kapitału. Mnie też próbowali odwieść od zmiany, co tylko przyspieszyło moją decyzję.